Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - jak zapisywać stan gry, save

Gdzie się odradzamy?

Ostatnie odsłony serii Fallout przyzwyczaiły nas do tego, że w każdym momencie - nawet na konsolach - mogliśmy zapisać stan gry, wybierając odpowiednią opcję w menu.

Dzięki temu, można było pozwolić sobie na różne eksperymenty i ryzykowne akcje. Gdy coś poszło nie tak, wystarczyło wczytać save'a sprzed paru minut i problem znikał. W najnowszej części sprawa wygląda inaczej. Tutaj wyjaśniamy jak zapisać grę w Fallout 76.

Zapis automatyczny

Fallout 76 oferuje tylko i wyłącznie jedną opcję zapisu stanu gry i jest to save automatyczny. Takie rozwiązanie wprowadzono z racji tego, że nie mamy do czynienia z tradycyjną grą single-player i cały czas gramy online.

Jeżeli nie mamy własnej bazy, po wyłączeniu gry lub po śmierci odradzamy się zazwyczaj w okolicy miejsca, w którym znajdowaliśmy się przed wylogowaniem lub przed zgonem - nigdy zbyt daleko.

Nawet kiedy zbudujemy już swoją pierwszą bazę C.A.M.P., nie będzie to oznaczało, że otrzymamy dostęp do innej formy zapisu. Kiedy się oddalimy i będziemy wykonywać różne misje, a potem wylogujemy się z gry, nadal odrodzimy się tam, gdzie stała postać, kiedy wyłączyliśmy Fallouta 76 - a przynajmniej mniej więcej w tym samym miejscu.

Warto więc o tym pamiętać. Brak opcji manualnych save'ów oznacza mniej szans do ryzykowania i szalonych akcji, ale z drugiej strony kładzie na graczach nieco większą odpowiedzialność za swoje czyny - co jest całkiem ważne w grze, w której spotykamy innych graczy.


O autorze

Komentarze