Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Milion graczy w jeden dzień. Fallout 76 bije kolejne rekordy popularności

Serial nadal działa.

Bethesda pochwaliła się, że Fallout 76 przekroczył imponujący pułap 1 miliona graczy w 24 godziny. To oczywiście nadal pokłosie działania serialu „Fallout”, który rozbudził zainteresowanie serią wśród nowych i powracających osób.

„Dziękujemy ponad milionowi osób, które w ciągu jednego dnia przeżyły z nami przygodę w Fallout 76...” - napisano w komunikacie opublikowanym w serwisie X. „... oraz niemal pięciu milionom jednego dnia, we wszystkich odsłonach serii Fallout!” - dodano w drugim wpisie.

Zadowoleni muszą być także deweloperzy, którzy w pocie czoła pracowali przez ostatnie sześć lat, by podnieść jakość produkcji, która - jak warto przypomnieć - na premierę nie była najlepsza. „Wspaniale jest jest widzieć duży napływ nowych awanturników do Appalachów i to, jak zostali powitani przez naszą niesamowitą społeczność” - skomentował dyrektor kreatywny Jonathan Rush.

Ciepło przyjęty serial ma dziś w serwisie RottenTomatoes średnią ocen na poziomie 93 procent od recenzentów i 88 proc. od widzów. Z powodzeniem zbudował efekt, z którym wcześniej dwukrotnie miał do czynienia choćby polski CD Projekt. Najpierw pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” wywindował gry z Geraltem, a później anime „Cyberpunk: Edgerunners” zrobiło to samo dla Cyberpunk 2077.

Teraz czas na chwilę popularności dla Fallouta. Amazon potwierdził już oficjalnie, że powstaje drugi sezon (oby pod względem jakości nie powtórzono dokonań „Wiedźmina”), a obecnie wszystkie odsłony zasłużonej serii gier sprzedają się świetnie.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next