Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - choroby i rany, jak się leczyć

Stimpaki i nie tylko.

Fallout 76 to w pewnym stopniu gra survivalowa - choć bardzo trudno tu zginąć w wyniku zaniedbania naszej postaci, to jednak możemy mieć czasem problemy z chorobami i poważniejszymi ranami. Tutaj opisujemy, jak najlepiej radzić sobie z konkretnymi dolegliwościami.


Na tej stronie:


Choroby w Fallout 76

W postapokaliptycznym świecie nietrudno o zachorowanie na coś dokuczliwego. Na szczęście, skutki chorób w Fallout 76 rzadko kiedy są naprawdę poważne. Mimo to, zwykle są choć trochę uciążliwe. Najczęstsze negatywne efekty chorób to odwodnienie i potrzeba częstszego spożywania posiłków, co prowadzi do szybszego wyczerpywania punktów akcji i osłabia naszą postać (niższy udźwig maksymalny).

Najpewniejszy sposób na szybkie wyleczenie się to zażycie antybiotyku lub lekarstwa na chorobę. Choroba może też minąć sama po dłuższym czasie, chociaż warto skorzystać z leków, aby jej negatywne efekty się nie nasilały

Oczywiście najlepiej w ogóle unikać źródeł chorób. Zachorować można na kilka sposobów:

  • poprzez otrzymanie obrażeń od zarażonych wrogów
  • przez spanie na zużytym materacu zamiast w swoim łóżku w obozie CAMP
  • picie brudnej wody i pływanie w brudnej wodzie
  • jedzenie niegotowanego pożywienia

Rany i obrażenia

Inne zagrożenie dla zdrowia postaci w Fallout 76 to obrażenia ciała powstałe w wyniku upadków z dużej wysokości lub - najczęściej - w trakcie walki. Są to rany i złamania różnych części ciała. Jedynym sposobem na ich wyleczenie jest zużycie Stimpaka.

Obrażenia rąk powodują, że mamy gorszą celność. Obrażenia nóg spowalniają postać, a rany torsu sprawiają, że punkty akcji (PA) odnawiają się wolniej. Obrażenia głowy zniekształcają widzenie i to, co słyszymy. Może to być szczególnie niepożądane w czasie intensywniejszych walk.

Stracone punkty zdrowia przywracają nam także napoje i żywność. Czasem w przypadku mniejszych ran warto więc napić się oczyszczonej wody niż zużywać Stimpak - każde jedzenie odnawia punkty zdrowia przez kilka sekund po zażyciu.

Ewentualnie możemy także wyposażyć naszą postać w karty profitów, które dodadzą dodatkowe mechaniki odnawiające zdrowie. Przykładowo karta Ghulopodobność sprawi, że nasza postać będzie pasywnie odzyskiwała zdrowie tak długo, jak jesteśmy pod wpływem promieniowania.

Spis treści: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Read this next