Skip to main content

Największy serwis z modami nie daje sobie rady z nalotem fanów Fallouta

Tylu chętnych do gry dawno nie było.

Ogromna popularność serialu Fallout okazała się wielkim sukcesem dla Bethesdy i Amazonu, ale i pewnym obiążeniem dla serwisu NexusMods. Najpopularniejsza strona z modami mierzy się z problemami spowodowanymi przez natłok fanów postapokaliptycznego cyklu.

Choć od debiutu widowiska Amazona minęło już nieco czasu, zainteresowanie grami - zwłaszcza tymi bardziej współczesnymi - nie spada. Nawet Fallout 76, powszechnie uważany za najsłabszą produkcję w uniwersum, przyciąga rekordowe liczby graczy. W grach Bethesdy nie może oczywiście zabraknąć modów, dlatego administracja NexusMods ostrzega, że serwis może działać gorzej niż zwykle.

Doświadczamy znacznie większego ruchu niż zwykle ze względu na popularność serialu Fallout” przekazano w oświadczeniu, cytowanym przez serwis IGN. „W miarę możliwości wdrażamy dodatkowe zasoby i monitorujemy czas pracy oraz wydajność całej sieci. Przez cały czas mamy pracowników pod telefonem, aby poradzić sobie z wszelkimi problemami”.

Fani Fallouta nie próżnują - a to tylko dane ze Steama.

Pamiętajcie, że ten dodatkowy ruch może spowodować pogorszenie jakości korzystania z witryny i naszych aplikacji” - dodano na końcu. Taka sytuacja jednak raczej nikogo nie dziwi. Już kilka dni po premierze serialu w sieci pojawiły się mniej lub bardziej ambitne modyfikacje, dodające do gier elementy z serialu, albo gotowe odpowiedniki głównych bohaterów.

Szał na gry z serii prędzej czy później wygaśnie, aby powrócić z podobną mocą przy okazji premiery drugiego sezonu. Amazon potwierdził już, że kontynuacja powstanie, choć o potencjalnym terminie premiery nie wspomniano. Tymczasem Bethesda rozwija nie tylko sieciowego Fallouta 76, ale i Starfield. Todd Howard potwierdził, że do gry trafią wkrótce kolejne aktualizacje.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next