Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - czemu nie mogę wybudować CAMP

Problemy z rozbijaniem obozu.

Ważnym elementem rozgrywki w Fallout 76 jest urządzenie CAMP, czyli nasza mobilna baza operacyjna. Po umieszczeniu narzędzia na ziemi możemy budować niemal dowolne obiekty w obrębie zasięgu obozu. Czasami jednak naszego CAMP-a nie możemy wybudować. Na tej stronie wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.

Obóz CAMP możemy wybudować na niemal dowolnym, otwartym obszarze. Jeśli w danym miejscu możemy postawić obóz, to sylwetka urządzenia będzie podświetlona na niebiesko. Jeśli jednak coś blokuje budowę, wówczas zobaczymy czerwone podświetlenie.

CAMP-a nie możemy wybudować, jeśli w obrębie oferowanego obszaru znajduje się budowla lub znajduje się on zbyt blisko CAMP-a innego gracza. Natomiast pomniejsze obiekty, jak leżące na ziemi kłody drewna czy mniejsze drzewa, mogą zostać zignorowane i tymczasowo „wymazane” z mapy przez system budowania.

Warto zauważyć, że gra posiada wiele serwerów, z którymi gracz może się połączyć. Jeśli system matchmakingu połączy nas z serwerem, na którym w miejscu naszego CAMP-a istnieje już obóz innego gracza, lub z jakiegokolwiek powodu budowa jest zablokowana, to otrzymamy darmowy żeton przeniesienia CAMP w inne miejsce.

Dotychczasowa budowla zostanie zapisana jako schemat i możemy ją łatwo i szybko odbudować w innym miejscu. Możemy także rozłączyć się z serwerem, powrócić do menu głównego i poszukać innego lobby. Operację możemy powtarzać tak długo, aż znajdziemy serwer, gdzie miejsce naszego CAMP-a jest „wolne”.

Następnie: Fallout 76 - gdzie zdobyć śruby

Spis treści: Falout 76 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Fallout 76 - czy możemy zrekrutować towarzysza NPC

Read this next