Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - premiera, edycje i cena

Sprawdź, kiedy gra będzie dostępna i ile będzie kosztować.

Battlefield 1, w przeciwieństwie do ostatnich części serii, zrywa ze współczesnym polem walki, oferując graczom możliwość wzięcia udziału w bitwach I wojny światowej.

Tytuł zawiera zarówno tryb dla jednego gracza, jak i rozbudowane potyczki wieloosobowe, w których maksymalnie mogą wziąć udział 64 osoby.

Ze względu na realia, na znaczeniu zyskają potyczki na mniejszym dystansie, choć nie zabraknie broni snajperskiej. Gracze będą mogli walczyć wręcz za pomocą bagnetów, maczug i łopat.

Twórcy sporo uwagi poświęcili dostępnym pojazdom. Pole walki uzupełnią czołgi, ciężarówki, samoloty, okręty bojowe, a nawet opancerzone pociągi czy potężne sterowce.


Premiera i wersja językowa

Battlefield 1 został po raz pierwszy zaprezentowany w maju. Już wtedy zdradzono oficjalną datę premiery, którą zaplanowano na 21 października 2016 roku. Osoby, które zakupią Specjalną Edycję Ochotnika, przystąpią do rozgrywki trzy dni wcześniej - 18 października.

Tytuł powstaje z myślą o obecnej generacji sprzętowej. Gra ukaże się na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro.

Produkcja zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej, zawierającej dubbing. W rolę wybranych żołnierzy wcielą się znani youtuberzy - Remigiusz „Rock” Maciaszek, Patryk „Rojo” Rojewski oraz Piotr „izak” Skowyrski.

 • PC, PS4, PS4 Pro, Xbox One
 • Premiera: 21.10.2016
 • Wersja językowa: polska (dubbing)
 • Producent: EA DICE
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Dystrybutor: Electronic Arts

Dostępne edycje i cena

Battlefield 1 będzie dostępny w trzech edycjach: zwykłej, Specjalnej Edycji Ochotnika oraz Ultimate.

W zwykłej edycji oprócz gry znajdzie się pakiet Piekielnego Wojownika. To elementy inspirowane regimentem piechoty zwanym Piekielnymi Wojownikami z Harlemu. Gracze otrzymają także wcześniejszy dostęp do mapy Cień Olbrzyma, która zadebiutuje w grudniu 2016 roku.

Bonusy w edycji zwykłej będą dostępne wyłącznie w przypadku zamówień przedpremierowych.

Sugerowana cena: 199 zł (PC), 269 zł (PS4), 288,99 zł (Xbox One)

Specjalna Edycja Ochotnika zaoferuje wcześniejszy dostęp do gry - 18 października. W zestawie znajdzie się ponadto:

 • Pakiet Piekielnego Wojownika (tylko w przedsprzedaży)
 • Pakiet Czerwonego Barona - trójpłatowiec Czerwonego Barona (pojazd), P08 Czerwonego Barona (broń osobista), odznaka pilota Czerwonego Barona (emblemat)
 • Pakiet Lawrence'a z Arabii - czarny ogier Lawrence'a z Arabii (nowy wygląd konia), SMLE Lawrence'a z Arabii (broń), dżambia Lawrence'a z Arabii (broń do walki wręcz), emblemat Lawrence'a z Arabii
 • Pięć pakietów bojowych
 • Trzy skórki dla pojazdów (pociąg, sterowiec, drednot)
 • Wcześniejszy dostęp do darmowej mapy (tylko w przedsprzedaży)

Sugerowana cena: 269 zł (PC), 349 zł (PS4), 368,99 zł (Xbox One)

Ultimate to najdroższa z dostępnych edycji Battlefield 1. Oprócz wszystkich elementów Specjalnej Edycji Ochotnika, zawiera także przepustkę Premium, dającą dostęp do czterech dodatków, które ukażą się po premierze.

Sugerowana cena: 448 zł (PC), 549 zł (PS4, Xbox One)

Od lewej: Edycja Zwykła, Specjalna Edycja Ochotnika i Edycja Ultimate

Dodatki do gry

Twórcy przewidują cztery dodatki, które ukażą się po premierze. DLC będzie można zakupić osobno, jak również w ramach przepustki Premium, której cenę ustalono na ok. 180 zł.

Pierwsze rozszerzenie zadebiutuje w marcu 2017 roku i oprócz nowych map, zaoferuje również wojska francuskie. W jednym z kolejnych DLC dodane zostanie Imperium Rosyjskie.

Dodatki będą wprowadzać nowe tryby rozgrywki, operacje, kolejne klasy elitarne, bronie i pojazdy. Gracze otrzymają łącznie 16 map, 20 broni, 14 nieśmiertelników i 14 pakietów bojowych ze skórkami.


Więcej informacji: Battlefield 1

Zobacz także: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - oficjalne wymagania sprzętowe

Komentarze