Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Battlefield zostanie ujawniony 23 maja?

Sugeruje easter-egg w BF1.

Użytkownicy Battlefield 1 odkryli nowy sekret - easter-egg na jednej z map doprowadził graczy do strony internetowej, która sugeruje, że nowa odsłona serii zostanie ujawniona 23 maja.

Zadanie wymagało użycia odpowiednich dźwigni, by otworzyć sekretny pokój. Następnie, poszukiwacze tajemnic musieli... wsłuchać się w dźwięk spadających z rur kropli wody.

Okazało się, że krople tworzyły zapis kodem Morse'a. Treść wiadomości brzmi: neverbethesame. Wprowadzenie takiego sformułowania do oficjalnego adresu strony Electronic Arts prowadzi do grafiki, którą umieszczamy poniżej.

Wpis na oficjalnej stronie EA

Do tej pory twórcy unikali jednak zapowiedzi, w których zaznaczaliby, że seria „nigdy nie będzie taka sama”. To sugeruje, że tegoroczny Battlefield może faktycznie wprowadzić więcej zmian niż poprzednie odsłony.

Warto zauważyć, że 9 maja YouTuber LevelCap, specjalizujący się właśnie w Battlefieldzie, opublikował materiał wideo, w którym twierdzi (powołując się na własne źródło), że najnowsza część cyklu ma być odczuwalnie inna. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o rozgrywkę, czy może o sposób dystrybucji i rozwoju gry.

Komentarze