Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2018 zaoferuje kampanię fabularną

Wydawca obiecuje rozwój gry po premierze.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, że tegoroczna odsłona cyklu Battlefield - podobnie jak poprzednie części - zaoferuje kampanię fabularną.

Dyrektor generalny wydawcy - Andrew Wilson - zapewnił, że w grze nie zabraknie „wciągających opowieści single-player”. Słowa menedżera wskazują, że tryb dla pojedynczego gracza ponownie złoży się z kilku mniejszych historii.

Wypowiedź szefa firmy może być reakcją na nieoficjalne doniesienia, wedle których w konkurencyjnym Call of Duty: Black Ops 4 nie pojawi się kampania fabularna. Wariant zastąpi podobno opcja battle royale.

Wilson obiecuje również regularny rozwój produkcji po premierze. Tytuł przyjmie formę „usługi” rozbudowywanej o „nowe, znaczące doświadczenia”. Szczegółów nie przedstawiono, ale można spodziewać się DLC z kolejnymi wariantami rozgrywki i mapami.

Wzorem Battlefield 1, nowa część cyklu zaoferuje kampanię fabularną

Tegoroczny Battlefield zadebiutuje w październiku, choć dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Autorzy nie zaprezentowali do tej pory konkretnych informacji na temat projektu, ale nieoficjalne doniesienia sugerują, że akcję tytułu osadzono w okresie II wojny światowej.

Robocza nazwa produkcji to podobno Battlefield V. Co ciekawe, na potrzeby gry autorzy przygotowują ponoć tryb battle royale, ale prace nad wariantem są rzekomo na bardzo wczesnym etapie, więc opcja może trafić do strzelanki po debiucie.

Natomiast kilka dni temu osoba podająca się za pracownika oddziału DICE z Los Angeles opublikowała na Twitterze wpis, w którym stwierdziła, że najnowsza odsłona cyklu to tak naprawdę Bad Company 3.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze