Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gamescom 2016 - rozkład jazdy

Czego możemy się spodziewać? Co warto wiedzieć?

Już jutro pierwszy dzień tegorocznych targów gamescom, jeszcze zamknięty dla zwiedzających. Dzisiaj odbędą się konferencje Electronic Arts i Blizzardu, a od czwartku na hale targowe ruszą tłumy graczy. Impreza potrwa do niedzieli, 21 sierpnia. Czego możemy się spodziewać? Co warto wiedzieć?

Podczas gdy tegoroczne E3 pękało w szwach od różnego rodzaju przecieków, w większości przypadków gamescom 2016 jest pozbawiony plotek lub wcześniejszych zapowiedzi. Głównie dlatego, że producenci konsol postanowili zostawić swoje tajemnice na przyszłoroczne imprezy.

Pustkę wypełnią firmy „zewnętrzne”. Mamy nadzieję, że zobaczymy jedną lub dwie niespodzianki podczas nielicznych konferencji - coś związanego ze Star Wars od EA lub coś przygotowywanego przez Blizzard.

Co pokaże PlayStation i Xbox na gamescom 2016?

W tym roku - po raz pierwszy od trzech lat - Microsoft nie będzie transmitował konferencji prasowej, ale na miejscu pokaże Gears of War 4, Forzę Horizon 3, Halo Wars 2, ReCore i Sea of Thieves. Można więc spodziewać się kilku nowości związanych z tymi tytułami. Nie ma co liczyć na nowe informacje o zapowiedzianym niedawno Project Scorpio - tym bardziej, że sprzęt ukaże się najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Sony również nie będzie miało konferencji prasowej, po raz kolejny stawiając na pokazy organizowane w późniejszym terminie. Jednym jest zaplanowana na 7 września impreza w Nowym Jorku, która zostanie najprawdopodobniej poświęcona PS4 Neo. Firma będzie miała jednak swoje stoiska w Kolonii. Pokaże między innymi kilka gier VR oraz Gran Turismo Sport - być może dowiemy się czegoś nowego.

Konferencja Blizzard - wtorek, 16 sierpnia

  • Start o godzinie 18:30

Blizzard jest jednym z kilku wydawców, którzy pojawiają się z czymś nowym na każdym gamescomie. Tym razem firma obiecuje, że w ramach wtorkowej konferencji pokaże „nowe fragmenty gameplayu”. Z czego? Nie wiadomo. Poza plotkami o StarCraft HD i krótkometrażowym filmem animowanym o Bastionie, który zostanie opublikowany w tym tygodniu, szczegółów jest niewiele. Studio przywiezie jednak ze sobą Overwatch, World of Warcraft: Legion, Heroes of the Storm, Hearthstone, Diablo 3 i StarCrafta 2, możemy więc oczekiwać kilku nowych informacji związanych z przynajmniej jedną z tych gier.

Konferencja EA - wtorek, 16 sierpnia

  • Start o godzinie 19:15

Większość wydawców unika tegorocznej edycji targów i wygląda na to, że to właśnie EA ma najbogatszą ofertę. Spodziewamy się nowych informacji na temat FIFA 17 (między innymi prezentacji trybu Ultimate Team, kolejnych opcji i wydania mobilnego) oraz innych gier sportowych, w tym NHL 17 i Madden NFL 17. Bardziej kusząco brzmi jednak „wgląd w gry Star Wars”, a także pokazy Titanfall 2 i Battlefield 1, które odbędą się odpowiednio o 20:00 i 21:00.

Inne ogłoszenia i prognozy związane z gamescomem 2016

Oto kilka innych rzeczy, którym warto przyglądać się na targach:

  • Bungie przygotowuje ogłoszenia związane z Destiny: Rise of Iron, do ujawnienia w czasie internetowego pokazu o godzinie 18:30 we wtorek, 16 sierpnia. Spodziewamy się nowych szczegółów na temat nowych trybów Crucible, map i funkcji. Natomiast dla tych, którzy nie są fanami starć między graczami, twórcy szykują prezentację społecznościowej lokacji Felwinter Peak i strefy Plaguelands.
  • Po zapowiedzi i publikacji specjalnego dema na targach E3, spodziewamy się, że na tegorocznym gamescomie Resident Evil 7 zostanie zaprezentowany w pełnej krasie, co zasugerowano kilka dni temu grafiką z ziołami i środkami leczniczymi.
  • Ubisoft pojawi się na imprezie z nowymi prezentacjami South Park: The Fractured But Whole, Watch Dogs 2, Ghost Recon Wildlands oraz dwóch gier tworzonych pod VR - Star Trek: Bridge Crew i Eagle Flight. Spodziewamy się kolejnych szczegółów na temat tych tytułów, a także pierwszego materiału zza kulis filmu Assassin's Creed. A do tego być może kolejny Splinter Cell?
  • Studio 4A Games niespodziewanie wróciło od „życia” na kilka tygodni przed targami. Jak wynika z niedawnej wiadomości, ostatnie dwa lata poświęcono na powiększanie zatrudnienia, ale także na rozwój dwóch tajemniczych projektów - nie podano niestety żadnych szczegółów. Fani będą zapewne liczyć na zapowiedź nowej odsłony serii Metro.

Read this next