Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 otrzyma ostatnie aktualizacje w maju

DICE kończy wspieranie produkcji.

Przedstawiciele studia DICE poinformowali, że z dniem 1 czerwca 2018 roku zespół zaprzestanie wdrażania comiesięcznych aktualizacji do Battlefielda 1. Do tego czasu pojawią się jednak kolejne niespodzianki.

Od premiery sieciowej strzelanki minęło już półtora roku. W tym czasie DICE przygotowało 4 duże rozszerzenia oferujące zabawę na nowych mapach oraz mniejsze darmowe dodatki i aktualizacje. Jak wynika z publikacji dewelopera, gra do czerwca otrzyma jeszcze kilka łatek wprowadzających znaczące zmiany.

Mowa między innymi o udostępnieniu dla wszystkich posiadaczy Battlefield 1 reszty map z dodatku Nie przejdą w maju. Usianą makami lokację o nazwie Przełamanie odblokowano jednak już dziś.

Twórcy udostępniają kolejne mapy za darmo

W czerwcu twórcy wprowadzą do rozgrywki Operacje Uderzeniowe. To tryb dla 40 graczy, w którym napastnicy i obrońcy walczą o sektory, tak jak popularnych Operacjach. Tutaj jednak mecz rozgrywa się na jednej mapie, a nie na kilku.

W Operacje Uderzeniowe zagramy na pięciu arenach. Choć w innych trybach mają do nich dostęp jedynie posiadacze Przepustki Premium, nowy typ rozgrywki pozwoli bawić się również nabywcom podstawowej wersji gry.

Niewykluczone, że otrzymamy również 6 nowych broni - dociekliwi gracze znaleźli ich modele w plikach produkcji. Informacji jednak nie potwierdziło DICE (dzięki, VG247).

Apokalipsa to ostatni duży dodatek

Plany zakończenia prac nad Battlefieldem 1 nie powinny zaskakiwać - studio skupi się teraz na kolejnej odsłonie serii, która ukaże się w październiku. Niepotwierdzone informacje sugerują, że grę nazwano Battlefield V, a tłem akcji jest II wojna światowa.

Pojawiły się również doniesienia o trybie kooperacji, kampanii na wzór tej z Battlefield 1, a nawet trybie rozgrywki wzorowanym na popularnej formule battle royale. Żadnej z tych informacji oficjalnie nie potwierdzono.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze