Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2018 to Bad Company 3?

Sugeruje pracownik DICE.

Tegoroczny Battlefield nie został dotąd zapowiedziany, ale dotychczasowe nieoficjalne informacje sugerowały, że akcję gry osadzono w czasach II wojny światowej. Z nowych doniesień wynika, że produkcja to Battlefield: Bad Company 3.

Tak twierdzi Abbas Al-Rubaie, który podaje się za pracownika oddziału DICE z Los Angeles. Deweloper opublikował na Twitterze wpis, w którym ujawnił, że tytuł jest kolejną częścią podserii zapoczątkowanej w 2008 roku (dzięki, GamingBolt).

Deweloper nie przedstawił żadnych dodatkowych szczegółów i nie wiadomo, na ile jest wiarygodny. Profil mężczyzny śledzi jednak główne konto studia odpowiedzialnego za rozwój cyklu Battlefield, co może oznaczać, że rzeczywiście dysponuje prawdziwymi informacjami.

Co istotne, Al-Rubaie skasował wpis, gdy zaczął zyskiwać na popularności wśród internautów. To nie wszystko, ponieważ zablokował dostęp do publikowanych treści użytkownikom niezaakceptowanym przez projektanta, a z opisu zniknęła wzmianka o pracy dla DICE.

Kopia wpisu Abbasa Al-Rubaiego o Bad Company 3

Warto zaznaczyć, że w grudniu ubiegłego roku pojawiły się niepotwierdzone informacje sugerujące, że Battlefield: Bad Company 3 powstaje. Gra miałaby być osadzona w trakcie wojny wietnamskiej.

Trzy dni później z kolejnych doniesień wynikało, że tak naprawdę DICE równolegle pracuje nad dwoma częściami swojego cyklu. Twierdzono wówczas, że w tym roku ukaże się druga, rozgrywająca się w okresie II wojny światowej.

Potwierdzały to następne nieoficjalne informacje, wedle których tegoroczna część nosi roboczy tytuł Battlefield V, a akcję produkcji umiejscowiono w czasie największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Niewykluczone jednak, że zmieniono plany i w najbliższych miesiącach ukaże się Bad Company 3.

Nowa odsłona serii strzelanek zadebiutuje w październiku, choć dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Projekt powinien zostać zaprezentowany 9 czerwca podczas poprzedzającej start targów E3 konferencji firmy Electronic Arts.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze