Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 doczeka się nowych rodzajów broni

DICE kontynuuje wspieranie gry.

Przedstawiciele DICE poinformowali o planach kontynuacji wspierania Battlefield 1 nową zawartością. Gracze otrzymają między innymi dodatkowe rodzaje broni.

Mimo że większość pracowników studia pracuje zapewne nad kolejnymi odsłonami serii strzelanek, część zespołu przydzielono do dalszej opieki nad Battlefield 1. Mowa tu w szczególności o przygotowaniu 8 wariantów broni i innych niewielkich niespodziankach (dzięki, VG247).

Nowe rodzaje uzbrojenia prezentuje w materiale na YouTube znany miłośnikom serii Westie.

Zaprezentowane karabiny i pistolety pochodzą z ostatniego dodatku do gry, jednak twórcy zadbali o ich urozmaicenie, tworząc nowe warianty. Są to:

  • Sjögren Inertial z nabojami typu slug
  • M1912/P16 w wersji eksperymentalnej
  • M1917, Arisaka i Carcano w wersji patrolowej
  • Ribeyrolles 1918 z soczewką
  • Ross MkIII w wersji dla piechoty
  • M1917 Enfield w wersji z tłumikiem

Najważniejszą bronią wydaje się być wymieniony na końcu wyciszony Enfield, który jest drugą bronią z tłumikiem dodaną do gry.

Nowości mogą przetestować członkowie CTE - Społecznościowego Środowiska Gry - umożliwiającego sprawdzanie zmian przed pojawieniem się ich na oficjalnych serwerach.

Ostatnie rozszerzenie do sieciowej rozgrywki w Battlefield 1 zadebiutowało 6 marca. Dodatek Apokalipsa wprowadził 5 nowych map, z czego na dwóch z nich walka odbywa się tylko w powietrzu.

DICE pracuje obecnie nad kolejną częścią serii, choć studio nie wystosowało jeszcze oficjalnego komunikatu. Pojawił się za to szereg niepotwierdzonych informacji. Tłem produkcji ma być II wojna światowa, a gracze mają mieć znacznie więcej opcji wizualnej personalizacji żołnierzy. Robocza nazwa projektu to Battlefield V.

Pojawiły się również doniesienia, że tegoroczny Battlefield zaoferuje tryb kooperacji.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły