Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Opis najważniejszych mechanik, a także porady i wskazówki do kampanii i budowania mecha.

Witajcie! Przed wami poradnik do Armored Core 6: Fires of Rubicon, czyli produkcji, która zabiera nas w daleką przyszłość i sadza za sterami olbrzymiego mecha.

W naszej publikacji znajdziecie przede wszystkim informacje dotyczące podstawowych mechanik, a także wskazówki dotyczące walki i budowania własnej maszyny.

Życzymy udanej zabawy w Armored Core 6: Fires of Rubicon!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Tutaj znajdziesz wskazówki i opisy mechanik przydatne podczas gry.

Podstawy

Walka i broń

Budowa mecha


Bossowie

W tym miejscu zamieściliśmy informacje o bossach, czyli najtrudniejszych przeciwnikach, z jakimi zmierzymy się w trakcie kampanii dla jednego gracza.


Interfejs i wskazówki

Interfejs gry nie jest zbyt skomplikowany, ale warto sprawdzić, co oznaczają poszczególne ikony i oznaczenia na ekranie.

  1. Aktywny cel misji
  2. Prędkościomierz
  3. Wskaźnik Punktów Pancerza (zdrowie gracza)
  4. Wskaźniki rozszerzeń, liczba zestawów naprawczych i gotowość skanera
  5. Koło celownika i wskaźniki stanu broni
  6. Wskaźniki oszołomienia (wyżej) i energii (niżej) gracza
  7. Kompas oraz wskaźniki pozycji wrogów
  8. Transkrypcja rozmów radiowych
  9. Liczniki amunicji i wskaźniki stanu broni
  10. Wysokościomierz

Najlepsze porady i wskazówki

- Rozgość się w warsztacie i sklepie z bronią oraz częściami. Budowa, konfiguracja i ciągłe modyfikowanie mecha jest równoważnym do walki elementem gry, a w podstawowej maszynie ciężko będzie dobrnąć choćby do końca pierwszego rozdziału.

- Jeżeli nie radzisz sobie ze zbudowaniem wydajnego mecha, możesz skorzystać z gotowych projektów, które znajdziesz w zakładce Dane AC po pokonaniu innych pilotów mechów w trybie kampanii lub na Arenie. Możliwe jest także pobieranie konfiguracji stworzonych przez innych graczy - pamiętaj tylko, aby najpierw zaopatrzyć się w wymagane części.

- Armored Core 6 jest bardzo trudną i wymagającą grą, jednak wiele sytuacji da się znacznie ułatwić poprzez dobór odpowiednich broni oraz zmianę parametrów mecha. Eksperymentuj - czasem lepsza jest zwinna maszyna o słabym pancerzu, innym razem warto postawić na starcia na bliskim dystansie i najcięższe opancerzenie.

- Zamontowanie czworonogu (odnóża) uaktywni zdolność unoszenia się w powietrzu. Podczas skoku, znoszenia czy opadania wystarczy ponownie krótko nacisnąć przycisk odpowiedzialny za skok, by zacząć lewitować niskim kosztem energii.

- Wszystkie misje można powtarzać w dowolnym momencie, by zarobić pieniądze, szlifować umiejętności czy poprawiać ocenę. Niektóre zadania mają alternatywne wersje związane z podejmowanymi przez nas wyborami.

- Ukończ Arenę. W trakcie gry stopniowo dodawani będą kolejni przeciwnicy, których pokonanie daje dostęp do nowych części, plików konfiguracyjnych oraz czipów ulepszających. Czipy można wydawać w zakładce Optymalizacja OS na ulepszenia wielu parametrów, a nawet nowe zdolności i ruchy.

- Po ukończeniu gry można rozpocząć rozgrywkę w trybie Nowa Gra+. Progres fabularny zostaje wyzerowany, ale wcześniej ukończone misje nadal można powtarzać, zachowujemy też cały sprzęt i wszystkie ulepszenia. W trybie NG+ poziom trudności nie ulega zmianie, ale podczas misji i na Arenie można trafić na nowe wyzwania oraz zdobyć dodatkowe części.

- Bossowie mają zazwyczaj tylko kilka ataków, których zawsze da się uniknąć w odpowiedni sposób. Obserwuj zachowanie przeciwnika i pamiętaj, że uniki można stosować także w powietrzu, a wznoszenie się często ratuje nas przed obrażeniami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze