Skip to main content

Armored Core 6 - ostrze fal świetlnych, miecz Moonlight: gdzie znaleźć

Jak zdobyć potężną broń IA-C01W2 Moonlight.

Ostrze fal świetlnych, czyli IA-C01W2 Moonlight to potężna broń do walki wręcz, która łączy zalety laserowych i pulsowych ostrz. Broń jest ukryta tuż pod nosem gracza, ale znalezienie jej wymaga pokonania trudnego bossa. Na tej stronie dowiesz się, czym jest i gdzie szukać ostrza fal świetlnych.


Na tej stronie:


IA-C01W2 Moonlight, ostrze fal świetlnych - co to

IA-C01W2 Moonlight to ostrze z fal świetlnych, łączące technologie laserową i pulsową. Potężna broń do walki wręcz pozwala wykonywać dwuciosowe kombinacje lub potężny doładowany atak o dużej rozpiętości i zasięgu. Każdy wykonany atak emituje falę światła, która podąża na duży dystans, co zwiększa efektywny zasięg broni i pozwala atakować wrogów, nawet jeśli są poza zasięgiem standardowej broni białej.

Miecz Moonlight nawiązuje też do tradycji studia FormSoftware, które w niemal każdej swojej grze umieszcza broń o podobnym wyglądzie i właściwościach. W serii Dark Souls był to Wielki Miecz Blasku Księżyca, ale podobne ostrza znajdziemy też w Elden Ring, Bloodborne, a nawet w King's Field. Najczęściej jest to broń o charakterystycznym niebieskawym lub turkusowym zabarwieniu, która potrafi emitować energię służącą do zadawania obrażeń na odległość.


IA-C01W2 Moonlight, ostrze fal świetlnych - gdzie znaleźć

Ostrze fal świetlnych IA-C01W2 Moonlight znajdziemy podczas misji Dotrzyj do złogu koralu, która ma miejsce w czwartym rozdziale gry. Po rozpoczęciu misji musimy pokonać dwa mechy, a następnie podążamy w kierunku złogu koralu i bossa IB-01 CEL 240. Po drodze mijamy charakterystyczny most. Schemat broni IA-C01W2 Moonlight znajdziemy w skrzyni ukrytej pod mostem.

Skrzyni bronią dość uciążliwi przeciwnicy przypominający koła zębate (lub kultowe szkielety z Dark Souls), ale nie trzeba ich pokonywać. Wrogów można ominąć i udać się prosto do skrzyni, w której znajdziemy schemat IA-C01W2 Moonlight.

Niestety, na tym nasze zadanie się nie kończy, ponieważ broni nie będziemy mogli używać, jeśli nie zakończymy misji. Oznacza to, że po zdobyciu schematu musimy dokończyć zadanie i pokonać potężnego bossa IB-01 CEL 240. Walka nie jest prosta, ale przy użyciu silnego granatnika oraz wyrzutni iglic ogłuszających, możemy ją sobie znacznie ułatwić. Po pokonaniu bossa i zakończeniu misji ⁣ostrze fal świetlnych znajdziemy w swoim garażu i będzie można zamontować je na dowolnej maszynie.


Zobacz także: Armored Core 6 - typy uzbrojenia

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także