Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 w stylu retro. Gra wygląda jak na PS1

Na zlecenie twórców gry.

Armored Core 6 okazało się wielkim sukcesem, zwłaszcza na tle poprzednich gier z tej serii. Tymczasem pewien fan przygotował ciekawy demake, a co najciekawsze - zrobił to na zlecenie twórców gry.

Popularny na YouTube twórca demake'ów o pseudonimie Hoolopee już od dłuższego czasu publikuje krótkie filmy, w których prezentuje swoje wizje nowych gier i filmów w stylu przypominającym produkcje z ery pierwszego PlayStation. Wygląda na to, że jego prace wywarły spore wrażenie na Bandai Namco, ponieważ firma skontaktowała się z nim w celu zamówienia filmu poświęconego Armored Core 6: Fires of Rubicon.

„Ludzie z Bandai Namco tak bardzo polubili mój demake Elden Ring, że poprosili mnie o zrobienie kolejnego do nowej gry FromSoftware! FromSoftware jest jednym z moich ulubionych studiów, więc świetnie się bawiłem, składając to wszystko do kupy” - czytamy w opisie filmu autorstwa Hoolopee.

Film, choć krótki, powinien przypaść do gustu miłośnikom grafiki w stylu retro. Miło wyobrazić sobie Armored Core 6 jako grę na PS1, choć oryginalny sprzęt raczej nie udźwignąłby oprawy w prezentowanej jakości, a zamiast dość szczegółowych teł widzielibyśmy raczej czarną otchłań lub kolorową mgłę. Niemniej praca Hoolopee robi wrażenie, a sam autor przygotował też porównanie demake'u z oryginalnym trailerem wersji na PS5.

Można powiedzieć, że najnowsza gra FromSoftware osiągnęła to, czego się po niej spodziewano. Dzięki Armored Core 6 gry skupione na walkach i konstruowaniu mechów znalazły się na językach naprawdę wielu graczy i od teraz chyba trudno będzie traktować liczącą sobie niemal 30 lat serię jako niszową. Gra dostępna jest na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a z naszej recenzji dowiecie się, dlaczego warto po nią sięgnąć.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze