Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - broń, części: czy sprzedawać

Czy opłaca się handlować sprzętem.

Armored Core 6 w dużej mierze kręci się wokół modyfikowania swojej maszyny. Twórcy przygotowali bogaty sklep, w którym znajdziemy mnóstwo elementów wyposażenia. Czy warto jednak sprzedawać wcześniej posiadane części i broń?


Odpowiedź brzmi - i tak, i nie. Większość zdobytego czy zakupionego wyposażenia możemy w dowolnej chwili odsprzedać za pełną cenę, więc żonglowanie częściami i bronią jest bardzo wygodne, a każdą nieudaną inwestycję da się odwrócić. Może to być przydatne także w momencie, gdy do nowej wymarzonej broni lub części brakuje nam tylko odrobiny pieniędzy.

System ma jednak jedną zasadniczą wadę - gra wymaga częstego zmieniania sprzętu i dostosowywania mecha do aktualnego zadania oraz bossa, jaki stoi nam na drodze. Zdawałoby się, że handlowanie częściami jest tu ratunkiem, jednak wizyta w sklepie oznacz konieczność powtarzania całej misji, a nie tylko walki z bossem. Po śmierci możemy odwiedzić warsztat bez opuszczania misji, ale nie kupimy tam nowych elementów.

Dlatego też polecamy mimo wszystko zachowywać wszystkie części, aby w razie potrzeby można było je łatwo wymienić z poziomu menu pojawiającego się po śmierci naszej postaci. Pozwala nam to w locie modyfikować uzbrojenie oraz taktykę, co może pomóc nam przezwyciężyć przeciwności.

Ponadto w miarę postępów będziemy zarabiać mnóstwo pieniędzy, a mniej więcej w połowie gry zasobność portfela przestaje być jakimkolwiek problemem - pieniędzy będziemy mieć mnóstwo. Dodatkowo w grze obecny jest system kopiowania buldów NPC oraz graczy spotkanych w trybie sieciowym, ale wymaga on posiadania przez nas wskazanych części. Jeśli będziemy je kolekcjonować, łatwiej będzie nam pobrać interesujący nas bulid.


Zobacz także: Armored Core 6 - czy można zwiekszyć napisy

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze