Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - boss: EC-0804 Smart Cleaner

Jak pokonać ciężko opancerzony piec hutniczy.

Jednym z trudniejszych bossów w pierwszej połowie Armored Core 6 jest EC-0804 Smart Cleaner. Przeciwnik jest agresywny i ciężko opancerzony, a walka z nim wymaga sporo skupienia i trafiania w zaledwie dwa punkty podatne na obrażenia.

EC-0804 Smart Cleaner to wielka maszyna przypominająca połączenie buldożera z piecem hutniczym. Boss jest niemal całkowicie odporny na nasze ataki, a jego jedyne słabe punkty to komin na szczycie oraz zamykająca się klapa w przedniej części maszyny.

EC-0804 Smart Cleaner - jak pokonać

Bardzo ciężko jest prowadzić wyrównaną walkę ze Smart Cleanerem, kiedy znajdujemy się na ziemi. Przede wszystkim musimy uważać na dwa jego ataki - szarżę za pomocą przednich „szczypiec” oraz atak polegający na zalaniu podłogi ciekłym metalem („lawą”). Najlepszą taktyką jest spędzać jak najwięcej czasu w powietrzu.

Do tej walki polecamy mecha na czworonogu, który jest w stanie przez długi czas utrzymywać się w powietrzu. Podczas starcia ze Smart Cleanerem należy jak najczęściej wzbijać się w powietrze i unosić nad bossem, jednocześnie atakując komin na jego szczycie.

Polecamy do tego celu granatnik Songbird montowany na ramieniu. Około dwóch celnych trafień w sam środek komina powinno wprawić przeciwnika w stan oszołomienia. Gdy do tego dojdzie, przeciwnik padnie nieruchomo na ziemię i przez kilkanaście sekund będzie podatny na nasze ataki.

Należy wtedy szybko dostać się na przód maszyny i skoncentrować ogień na otwartej klapie. Polecamy używać dwóch minigunów zamontowanych na obu rekach lub jednego miniguna oraz jak najsilniejszej broni do walki wręcz, na przykład harpuna, choć ostrze pulsowe również spisze się świetnie.

Powtarzając tę taktykę około 2-3 razy będziesz w stanie szybko zakończyć walkę. Mech uzbrojony w dwa miniguny i granatnik Songbird powinien być w stanie uporać się z bossem w czasie od 3 do 5 minut.

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady