Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - boss: EB-0309 Strider

Jak pokonać wielką machinę kroczącą.

Jednym z największych bossów w Armored Core 6 jest machina krocząca EB-0309 Strider. Walka z tym przeciwnikiem jest bardzo prosta, jednak nie jest łatwo dostać się do niego.


EB-0309 Strider to ogromna, uzbrojona platforma wydobywcza z potężnym laserem bojowym, który należy zniszczyć, aby pokonać tego przeciwnika i ukończyć misję. Na samym początku musimy dotrzeć do bossa, co utrudnia laser strzelający w nas z oddali. Następnie należy zniszczyć 5 podgeneratorów, a na końcu - ogromny laser na szczycie machiny.


Na tej stronie:


Droga do bossa i podgeneratory

Na początku misji musimy dotrzeć do platformy. Po drodze czeka nas kilku słabych przeciwników oraz poważne zagrożenie w postaci potężnego lasera. Podążaj przed siebie w stronę słońca, a gdy zobaczysz na horyzoncie niebieską wiązkę lasera - uciekaj na boki, by uniknąć obrażeń. Krycie się za większością skał nic nie daje.

W miarę zbliżania się do Stridera należy liczyć się z większą liczbą dodatkowych ataków rakietowych, jednak nie są one zbyt groźne. Poszukaj tylnej nogi platformy, a następnie zaatakują w oznaczonym miejscu, by powalić machinę na kolana i utorować sobie drogę na jej szczyt.

Gdy znajdziesz się już wyżej, musisz poszukać pięciu podgeneratorów, które należy zniszczyć. Są one wyraźnie oznaczone na ekranie, więc kieruj się w stronę znaczników. Po drodze uważaj na ostrzał z wieżyczek oraz wielkiego lasera. Droga nie jest prosta i trzeba uważnie rozglądać się za kolejnymi platformami.

Większość celów znajdziesz bez problemu, jednak nieco trudniej dostać się do podgeneratora, który znajduje się pod maszyna - na jej podbrzuszu. Jeżeli zeskoczysz z dowolnego boku Stridera, to zobaczysz podgenerator. Możesz skorzystać z poręcznych platform, które znajdują się tuż przy nim.

Zeskocz z platform i poszybuj w kierunku podgeneratora, by znaleźć się pod nim, a następnie zniszcz urządzenie. Wróć na platformę, korzystając z dopalacza szturmowego. Jeżeli spadniesz w przepaść i masz wystarczająco dużo zdrowia, to wrócisz na platformę i nie będzie trzeba powtarzać czynności.

Gdy wszystkie podgeneratory zostaną zniszczone, udaj się na górę maszyny. W kilku miejscach znajdziesz poręczne wyrzutnie/windy, choć i bez tego bez przeszkód da się dostać wyżej. Zniszcz ostatni generator (1) i udaj się do wielkiego lasera, by wykończyć bossa (2).


EB-0309 Strider - jak pokonać

Laserowe działo Stridera ma bardzo mało punktów pancerza i nie posiada wielu specjalnych zdolności. Walka powinna trwać bardzo krótko, a w zasadzie jedyne, na co należy uważać, to atak za pomocą lasera - w tym przypadku po prostu szybko uciekaj na lewo lub prawo od ataku.

Przez resztę czasu powinniśmy koncentrować się na atakowaniu czerwonego oka lasera. Po dosłownie kilku celnych trafieniach silniejsza bronią Strider powinien stać się tylko wspomnieniem.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: AAP07 Balteus

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze