Skip to main content

Armored Core 6 - boss: AAP07 Balteus

Jak pokonać latającego bossa z tarczą pulsową.

Głównym bossem pierwszego rozdziału Armored Core 6 jest latająca machina AAP07 Balteus. To bardzo zwinny przeciwnik, za którym ciężko nadążyć, a do tego posiada dodatkową tarczę pulsową.


AAP07 Balteus szybki i wytrzymały przeciwnik, który błyskawicznie przemieszcza się w powietrzu po całej arenie oraz osłania się dodatkową tarczą pulsowa. Podczas tej walki nie polecamy używać twardego autocelowania (przycisk RS/R3). Warto też wyposażyć się w ostrze pulsowe lub sztylet pulsowy, które dobrze radzą sobie z niszczeniem osłony, ale wymagają zbliżenia się do wroga na bardzo małą odległość.


Na tej stronie:


Ataki bossa i jak ich unikać

AAP07 Balteus dysponuje sześcioma głównymi atakami. Oto jak uch unikać:

Salwa w trzech kierunkach - wróg wystrzeliwuje rakiety skierowane w górę/przed siebie oraz w swoją prawą i lewą stronę. Użyj dopalacza szturmowego i leć w kierunku przeciwnika, kierując się nieco do góry i na lewo lub prawo od nadlatujących pocisków. To dobra okazja do ataku ostrzem pulsowym.

Salwa boczna - wróg obraca się do nas bokiem i wystrzeliwuje rakiety w linii poziomej. Użyj uniku, by oddalić się od miejsca, w które zmierzają pociski.

Pióropusz - boss szybko oddala się od nas, po czym wystrzeliwuje 8 potężnych, ale niekierowanych pocisków, których trajektoria przypomina pióropusz lub wachlarz. W tym wypadku najlepiej szybko wzbić się pionowo w powietrze.

Pionowa salwa rakiet - przeciwnik układa pierścienie w orientacji pionowej, po czym uwalnia salwę rakiet lecącą w osi pionowej. Tuz przed trafieniem wykonaj unik w lewo lub w prawo.

Pozioma salwa rakiet - przeciwnik układa pierścienie w orientacji poziomej, po czym uwalnia dwie przypominające szczypce lub kleszcze salwy rakiet, które lecą po osi horyznotalnej. Podskocz i wznieś się pionowo w górę na krótko przed uderzeniem.

Kopuła rakiet - wróg wystrzeliwuje grad rakiet z każdej możliwej strony, tworząc kopułę pocisków. Atak sygnalizowany jest unikalnym efektem dźwiękowym. Gdy usłyszymy zbliżający się atak, powinniśmy jak najszybciej maksymalnie oddalić się od przeciwnika, a gdy rakiety zaczną zbliżać się do naszej pozycji - wykorzystać dopalacz szturmowy, by podlecieć w do bossa i kontratakować.


AAP07 Balteus - jak pokonać

AAP07 Balteus dysponuje ponadto szeregiem słabszych ataków jak strzał z bazooki, karabinu lub strzelby, a także szereg ataków „wręcz”, jednak większości da się uniknąć prostymi unikami. Warto jednak uważać na pulsową eksplozję, która rozpoczyna drugą fazę walki (około 50% zdrowia bossa) - w tym wypadku należy maksymalnie oddalić się od wroga.

W drugiej fazie Balteus często wykorzystuje też silne ataki za pomocą ognistego ostrza i staje się bardziej agresywny. W tej fazie walki warto zaryzykować i skupić się na ciągłym atakowaniu przeciwnika za pomocą ostrza lub sztyletu pulsowego oraz najsilniejszych broni.

Gdy pasek zdrowia przeciwnika spadnie do około 30%, a Ayre powie nam, że „wróg niedługo padnie”, rozpocznie się trzecia faza walki. Balteus zyskuje na tym etapie atak miotaczem ognia. Kontynuuj agresywną ofensywę, a walka nie powinna potrwać długo. Balteus ma wysokie wskaźniki obrony, jednak ataki bronią energetyczną zdają się być nieco skuteczniejsze od eksplozji i pocisków kinetycznych. Sugerujemy też pancerz o wysokiej obronie prze eksploznami.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: EC-0804 Smart Cleaner

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także