Skip to main content

Armored Core 6 - boss: IA-13 Sea Spider

Jak pokonać wielkiego pająka.

IA-13 Sea Spider to jeden z najtrudniejszych bossów w Armored Core 6. Wielki pająk jest szybko i agresywny, a efekty specjalne towarzyszące jego atakom potrafią przysłonić to, co dzieje się na ekranie.

Warto odpowiednio przygotować się do starcia z IA-13 Sea Spider przez wyposażenie się w dwa działka minigun oraz dwa granatniki Songbird. Mech powinien być w stanie spędzać jak najwięcej czasu w powietrzu, ale powinien być też bardzo szybki, dlatego polecamy build oparty o odnóża z odwróconymi złączami. Alternatywnie można postawić na czworonóg pozwalający zawisnąć w powietrzu.


IA-13 Sea Spider - jak pokonać

W przypadku tego przeciwnika najlepiej sprawdza się walka na dystans, więc warto zbudować mecha, który jak najlepiej radzi sobie z bronią o dalekim zasięgu. Mechy z odwróconymi złączami spisują się najlepiej, ponieważ ich lekka budowa pozwala wykonywać szybkie i dalekie uniki, choć przez słaby pancerz trzeba też bardzo uważać na ataki wroga.

Radzimy przyjrzeć się uważnie poszczególnym atakom wroga oraz poznać arenę, by wykorzystać jej pełen potencjał oraz kryć się za osłonami w razie potrzeby. Sea Spider jest bardzo mobilny, ale dość łatwo go ogłuszyć - wystarczy wyczekać na odpowiedni moment i wystrzelić dwie salwy z granatników Songbird z niewielkim wyprzedzeniem, gdy boss przestanie się ruszać. Ogłuszonego przeciwnika atakujemy wszystkim, co mamy w arsenale.

Bardzo dobrze sprawdzają się ataki z powietrza, choć nie jest zbyt łatwo utrzymać się nad wrogiem, który również potrafi wznieść się w powietrze. W drugiej połowie walki boss zacznie wykonywać charakterystyczny atak z powietrza - warto wtedy jak najbardziej zbliżyć się do niego i atakować od spodu.

Ładowany atak z działa koralowego poprzedzony jest ładowaniem - przestań wtedy atakować, by zaoszczędzić energię i skup się na unikach. Postaraj się rozpocząć unik w pierwszej sekundzie strzału, a nie z wyprzedzeniem, ponieważ ten atak potrafi być zdradliwy.

Wbrew pierwszemu wrażeniu, Sea Spider nie jest aż tak wytrzymały i po kilku udanych próbach oszołomienia powinien stać się kupą złomu, a my będziemy mogli kontynuować historię w następnym rozdziale Armored Core 6.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: IA-02 Ice Worm

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także