Skip to main content

Armored Core 6 - namierzanie i wspomaganie celowania

Jak trzymać wroga na muszce.

Celowanie w Armored Core 6 w dużej mierze odbywa się automatycznie. Dostępne są dwa nieco odmienne tryby namierzania, które sprawdzają się w odmiennych sytuacjach i które opiszemy na tej stronie.


Na tej stronie:


Standardowe celowanie

Aby korzystać ze standardowego celowania nie trzeba robić nic wyjątkowego - to domyślne ustawienie gry. W tym trybie koło celownika widoczne w centralnej części ekranu będzie automatycznie wyszukiwać i namierzać wrogów. Gdy przeciwników jest więcej, w pierwszej kolejności namierzane będą cele znajdujące się bliżej środka koła celownika. Ten tryb najlepiej sprawdza się podczas walki z wieloma słabszymi przeciwnikami i pozwala z łatwością zasypywać ich gradem pocisków czy rakiet.


Namierzanie wielu celów jednocześnie

Korzystając z rakiet, możemy skorzystać z opcji namierzania kilku celów w tym samym momencie. Liczba celów zależy od liczby rakiet, jakie jesteśmy w stanie wystrzelić podczas pojedynczej salwy. Namierzenie kilku celów oznaczone jest czerwonymi znacznikami na ekranie oraz sygnałem dźwiękowym. Podczas pierwszej misji mamy do dyspozycji wyrzutnię rakiet zamontowaną na prawym ramieniu, niech więc to posłuży nam za przykład.

Rakiety wystrzeliwujemy z broni na prawym barku za pomocą przycisku RB/R1. Szybkie naciśnięcie tego przycisku sprawi, że wszystkie rakiety z salwy polecą w kierunku pojedynczego celu. Dłuższe przytrzymanie przycisku pozwoli namierzyć kilka celów jednocześnie, natomiast zwolnienie przycisku pozwoli wystrzelić rakiety.


Wspomagane celowanie

Wspomagane celowanie pozwala nam skupić się na jednym celu, choć działa nieco inaczej, niż w innych grach, a blokada nie jest sztywna i może zostać przerwana, jeśli stracimy wroga z pola widzenia. Po wciśnięciu prawej gałki analogowej (przycisk RS/R3) przełączymy się w tryb wspomagany, a ponowne naciśnięcie tego przycisku wyłączy wspomaganie. Wokół koła celownika pojawi się specjalny wskaźnik namierzania.

UWAGA: Podczas blokowania celownika nasza broń staje się mniej celna. W przypadku walki z wyjątkowo szybkimi przeciwnikami radzimy nie korzystać z tej opcji.

Gdy zbliżymy się do wybranego wroga na odpowiednią odległość, celownik oraz kamera zacznie ściśle za nim podążać i będzie ignorować inne cele znajdujące się w pobliżu aż do momentu zniszczenia celu lub całkowitego stracenia go z oczu. Tryb ten pozwala skoncentrować się na jednym przeciwniku oraz wykonywaniu uników, dzięki czemu świetle sprawdza się podczas starć z bossami lub innymi mechami.


Manualne celowanie

W Armored Core 6 opcji manualnego celowania nie znajdziemy w ustawieniach gry. Zamiast tego jest to ulepszenie SO (Systemu Operacyjnego), które możemy wykupić w menu Optymalizacja SO za 2 punkty za walki na Arenie. Jak sama nazwa wskazuje, w tym trybie musimy własnoręcznie naprowadzać celownik na wroga, co wymaga ogromnej wprawy i nie jest zalecane nawet w przypadku dość zaawansowanych graczy. Manualne celowanie włączamy przez przytrzymanie przycisku RS/R3.


Zobacz także: Armored Core 6 - jak włączyc manualne celowanie

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także