Skip to main content

Armored Core 6 - zapisywanie i kopiowanie buildów

Czym są i jak wykorzystać Dane AC.

Budowa i ciągłe modyfikowanie swojego mecha jest bardzo ważnym elementem gry w Armored Core 6, jednak nie musimy dysponować tytułem inżyniera mechatroniki, by nasze maszyny działały w sposób skuteczny i różnorodny. Możemy skorzystać z gotowych buildów.


Na tej stronie:


Dane AC - co to

Dane AC to inaczej pliki konfiguracyjne Armored Core'ów, czyli mechów. Podczas gry często natrafimy na pilotów mechów, a pokonując ich w walce, zdobędziemy pliki konfiguracyjne ich maszyn. Możemy także zapisywać konfiguracje naszych własnych mechów, co pozwala szybko zmieniać buildy i taktyki w zależności od sytuacji.

Pliki zawierają informacje o zamontowanej broni, użytych częściach oraz malowaniu maszyn. Wszystko znajdziemy w zakładce Dane AC, która jest dostępna po przejściu do menu Projekt AC w menu głównym gry.


Dane AC - zapisywanie

Jeżeli chcemy zapisać konkretne ustawienia maszyny na później lub stworzyć kilka zróżnicowanych buldów dostosowanych do odpowiednich sytuacji, to możemy zapisać naszą bieżącą konfigurację. W tym celu przechodzimy do zakładki Dane AC, a następnie klikamy na puste miejsce w jednej z zakładek Użytkownik. Po wprowadzeniu nazwy i potwierdzeniu wyboru dane zostaną zapisane.

Możemy też kliknąć przyciskiem akcji (A/krzyżyk), by wyświetlić dodatkowe opcje, jak zmiana nazwy pliku lub samej maszyny. Należy pamiętać, że zapisujemy dane mecha, którego mamy aktualnie w użyciu.


Dane AC - wczytywanie

Jeżeli chcemy skorzystać z predefiniowanej konfiguracji, to po wejściu do menu Dane AC musimy przejść do ostatniej zakładki po prawej pod nazwą Predefiniowane. Znajdziemy tu buildy pozyskane podczas starć z pilotami mechów na Arenie lub podczas kampanii. Wybieramy interesujący nas plik, klikamy przyciskiem akcji (A/krzyżyk) i wybieramy opcję Wczytaj z menu, które pojawi się na ekranie.

UWAGA: Aby użyć konkretnego pliku, musimy być w posiadaniu używanych przez dany build części i broni. Jeżeli ich nie posiadamy, to przy danym pliku wyświetlony będzie czerwony wykrzyknik - oznacza to, że nie możemy wczytać konfiguracji.


Dane AC - online

Zapisane i nazwane pliki konfiguracyjne możemy udostępnić. W tym celu klikamy przyciskiem akcji na stworzony i zapisany przez nas plik, a następnie wybieramy z podręcznego menu ostatnią opcję na liście - Załaduj. Po chwili nasz plik zostanie przesłany do sieci i wyświetli się kod Share ID, który możemy udostępnić znajomym.

Możliwe jest też pobieranie plików od innych graczy. W tym celu przechodzimy do menu Dane AC i wybieramy zakładkę Pobrane. Trzeba tu podać unikalny kod udostępniania Share ID, który można pozyskać od znajomych, a nawet youtuberów czy streamerów. Na przykład kod 0DFTC2A8PW7U pozwoli pobrać na PS5 naszego uniwersalnego mecha, który służył nam przez sporą część gry.


Zobacz także: Armored Core 6 - Arena, co to

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także