Skip to main content

Armored Core 6 - boss: AAS02 Cataphract

Jak pokonać kapitana SB AIP.

AAS02 Cataphract to jeden z bossów, którego spotkamy tylko, jeśli podczas przechodzenia kampanii dokonamy właściwych wyborów. Przeciwnik jest wytrzymały i ciężko opancerzony, ale ma jedną poważną wadę konstrukcyjną.

AAS02 Cataphract szybki i odporny czołg, który podobnie jak kilku innych bossów, odporny jest na nasze ataki. Maszyna ma jednak pewną wadę, która stanowi słaby punkt konstrukcji - bardzo słaby front. Jeżeli chcesz szybko pokonać tego przeciwnika, po prostu strzelaj mu „w twarz” .


AAS02 Cataphract - jak pokonać

Maszyna porusza się dość szybko i jest odporna na ataki z każdej strony oprócz ataków wymierzonych w przednią jej część. Co więcej, słaby punkt wyeksponowany jest bez przerwy i wystarczy tylko utrzymywać się bezpośrednio przed AAS02 Cataphract, by z łatwością wprawić bossa w stan oszołomienia. Innymi słowy - ustaw się przed bossem i strzelaj w sam środek, gdy zwrócony jest w naszą stronę.

W miarę otrzymywania obrażeń, przeciwnik będzie stawał się coraz bardziej ruchliwy, co nieco utrudni sprawę, jednak wiele jego ataków wiąże się z ustaleniem przodem do nas, co z kolei otwiera furtkę do tanich kontrataków i szybkiego napełniania paska stagger przeciwnika. Przed zdecydowaną większością ataków wroga da się też bardzo łatwo uciec za pomocą uników na boki lub pionowego wzbijania w górę.

W przypadku walki z AAS02 Cataphract polecamy wyposażyć się w ciężkiego mecha o mocnym pancerzu - bardzo dobrze spiszą się podwozia typu czołg. Jeśli chodzi o broń, to polecamy dwa karabiny maszynowe, na przykład Scudder i Zimmerman lub dwa miniguny (ręce). Dodatkowo przydadzą się granatnik (Songbird) oraz dowolna wyrzutnia rakiet. Alternatywnie, broń lewej ręki możemy wymienić na ostrze pulsowe lub harpun, co po pozwoli zabierać sporo PP atakami wręcz, gdy maszyna będzie oszołomiona.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: AAP03 Enforcer

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także