Skip to main content

Armored Core 6 - boss: IA-02 Ice Worm

Wielki mechaniczny czerw i działo magnetyczne.

Na pierwszy rzut oka IA-02 Ice Worm może wydawać się nie do pokonania, ale tak naprawdę walka jest banalnie prosta. Wystarczy pamiętać o jednej kluczowej rzeczy oraz korzystać ze wsparcia railguna strzelającego zza horyzontu.

Podczas walki z Ice Wormem musimy korzystać ze specjalnej broni - jest to montowana na ramieniu Wyrzutnia Iglicy Oszałamiającej, którą dostajemy tuż przed misją. To bardzo ważne i znacznie ułatwia bardzo trudną w innym przypadku walkę.


IA-02 Ice Worm - jak pokonać

Przede wszystkim upewnij się, że mech wyposażony jest w Wyrzutnię Iglicy Oszałamiającej (ramię). Podczas walki towarzyszyć nam będą inni najemnicy, którzy będą dość skutecznie odciągać uwagę przeciwnika. Naszym zadaniem jest przede wszystkim unikanie obrażeń praz wypatrywanie odpowiedniego momentu do ataku.

Miej oko na kompas u dołu ekranu - czerwona kropka wskazuje położenie bossa, nawet gdy jest pod ziemią. Przed wynurzeniem się zobaczysz czerwony wskaźnik przy celowniku oraz usłyszysz wskazówkę dźwiękową. Co jakiś czas przeciwnik znacznie spowalnia i daje nam czas, by strzelić mu w „twarz” z Wyrzutni Iglicy Oszałamiającej.

Jedno celne trafienie z Wyrzutni Iglicy Oszałamiającej wyłącza osłonę przeciwnika. Poczekaj i unikaj w międzyczasie ataków, a po chwili zza horyzontu padnie strzał z potężnego railguna, który wprawi Ice Worma w oszołomienie. To czas na atak - szybko zbliż się do głowy bossa i atakuj wszystkim, co masz w arsenale. Dobrze działają ładowane ataki z harpuna do walki wręcz.

Gdy Ice Worm otrzyma wystarczająco dużo obrażeń, zacznie świecić się na czerwono. To znak, że szykuje się do swojego najsilniejszego ataku - czym prędzej oddal się od bossa na jak największą odległość i poczekaj, na zakończenie ataku (sieć czerwonych błyskawic).

Powtarzaj taktykę z Wyrzutnią Iglicy Ogłuszającej i railgunem, a po około 3 powtórzeniach walka z IA-02 Ice Worm powinna dobiec końca. Najważniejsza jest tu cierpliwość i wyczekiwanie odpowiedniego momentu. Jeśli boss wypuści małe drony, to radzimy szybko się ich pozbyć - może nie są zbyt groźne, ale ich pozycje na radarze utrudniają namierzenie głównego przeciwnika, gdy jest pod ziemią.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: IB-01 CEL 240

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także