Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - boss: IB-C03 HAL 826

Ostatni boss gry.

IB-C03 HAL 826 to jeden z trzech możliwych bossów, jakich możemy spotkać na końcu Armored Core 6. To, z jakim wrogiem się zmierzymy, w dużej mierze zależy od podejmowanych przez nas w trakcie gry wyborów.

IB-C03 HAL 826 to kryptonim Opiekuna Waltera, a walczymy z nim, gdy pod koniec gry staniemy po stronie Ayre. Walka ma miejsce na statku kosmicznym/mieście spadającym na powierzchnię Rubikonu 3, co wiąże się z intensywnymi efektami ograniczającymi widoczność i utrudniającymi orientację. Sama walka nie różni się zbytnio od starć z innymi pilotami mechów, choć HAL 826 ma kilka sztuczek w rękawie.


Na tej stronie:


IB-C03 HAL 826 - ataki i jak ich unikać

IB-C03 HAL 826 używa broni opartej na energii koralu, co oznacza, że jego ataki penetrują nasze wszelkie osłony. Oprócz kilku ataków dystansowych jak strzał z lasera Walter potrafi też użyć ładowanego ataku koralowym ostrzem, a także ma kilka ataków specjalnych. Oto lista tych ataków oraz sposoby na ich uniknięcie:

  • Eksplozja koralu - po krótkim ładowaniu, boss uwalnia kulę koralowej energii. Gdy widzisz, że zaczyna zbierać energie, czym prędzej oddal się od bossa, by uciec ze strefy rażenia.
  • Samonaprowadzające wiązki koralu - wróg wystrzeliwuje kilka wiązek koralowej energii, które podążają za graczem w ograniczonym stopniu. Atak często poprzedzony jest wystrzałem z czerwonego lasera. Przed uderzeniem wykonaj unik w lewo lub prawo.
  • Strumień koralowej energii - szeroka wiązka czerwonej energii poruszająca się po osi poziomej od jednej strony ekranu do drugiej. Atak jest dość powolny, więc postaraj się szybko wznieść pionowo w górę, by go uniknąć.

IB-C03 HAL 826 - jak pokonać

Do walki proponujemy przygotować się, montując na ramionach dwa najsilniejsze dostępne granatniki oraz dwa miniguny na rękach. Przeciwnik jest szybki i mobilny, a do tego nie pozostaje długo w stanie oszołomienia, przez co ciężko się do niego zbliżyć z bronią do walki wręcz. Lepiej zachować dystans i napełniać jego pasek stagger za pomocą granatników i minigunów.

Gdy tylko uda nam się oszołomić IB-C03 HAL 826, powinniśmy czym prędzej wystrzelić z obu granatników, jednocześnie kontynuując ciągły ostrzał z minigunów. Przeciwnik nie ma dużo punktów pancerza, ale w trakcie walki będzie leczył się 3 razy.

Proponujemy korzystać z najszybszej maszyny, jaka będzie w stanie udźwignąć dwa granatniki. Nie musimy budować mecha w sposób ułatwiający szybkie zbliżanie się do wroga, ponieważ walkę będziemy prowadzić na średnim lub dużym dystansie. Radzimy też nie używać blokowania na celu przyciskiem RS/R3, ponieważ szybkich oponentów łatwiej namierzać zwykłym autocelowaniem, które daje też wyższą celność.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: IB-01 CEL 240

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze