Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Armored Core 6 - jak włączyć manualne celowanie

Dla tych, którzy chcą polegać wyłącznie na sobie.

Celowanie w Armored Core 6 w dużej mierze odbywa się automatycznie, co jest niemal koniecznością przy tak dużej liczbie wrogów oraz wysokiej dynamice walki. Istnieje jednak opcja manualnego celowania, choć jest nieco ukryta.


Na tej stronie:


Jak odblokować manualne celowanie

Opcji celowania manualnego nie znajdziemy w menu ustawień. Zamiast tego należy odblokować je w menu Optymalizacja SO za punkty zdobyte na Arenie. Opcje te pojawią się dopiero po ukończeniu misji Wydobądź zapisy walki, dostępnej w pierwszym rozdziale.

W pierwszej kolejności należy jednak pokonać choć jednego przeciwnika na Arenie - pierwszy i najłatwiejszy to „Niezwyciężony” Rumik (29/F), za którego otrzymamy 35 tysięcy kredytów (COAM) oraz 2 punkty ulepszeń. Z dostępnymi punktami wracamy do głównego menu i przechodzimy do zakładki Optymalizacja SO.

Tu należy przejść do zakładki Odblokowania systemu i za 2 punkty ulepszeń (nazywane czipami ulepszającymi) kupujemy umiejętność Celowanie manualne. Od teraz możemy korzystać z niego podczas walki i eksploracji.


Jak włączyć manualne celowanie

Jak sama nazwa wskazuje, w tym trybie musimy własnoręcznie naprowadzać celownik na wroga, co wymaga ogromnej wprawy i nie jest zalecane nawet w przypadku dość zaawansowanych graczy. Jeśli jednak określona sytuacja lub osobiste ambicje tego wymagają, to manualne celowanie włączymy poprzez przytrzymanie przycisku RS/R3.


Zobacz także: Armored Core 6 - jak się leczyć, zestawy naprawcze

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze