Skip to main content

Armored Core 6 - boss: AAP03 Enforcer

Walka z potężnym mechem Systemu Wykonawczego.

AAP03 Enforcer to dość silny przeciwnik, którego spotkamy podczas eksploracji podziemnego obiektu w czwartym rozdziale Armored Core 6. Enforcer czeka na nas na samym dole, gdzie dotrzemy po walce z G5 Iguazu.

Walka z AAP03 Enforcer niewiele różni się od typowych starć z pilotami mechów, choć ma zdecydowanie więcej punktów pancerza i jest znacznie wytrzymalszy od przeciętnej maszyny kierowanej przez człowieka. Do starcia polecamy przygotować się przez wyposażenie maszyny w dwa granatniki Songbird, minugun oraz silną broń do walki wręcz.


Na tej stronie:


AAP03 Enforcer - ataki i jak ich unikać

AAP03 Enforcer uzbrojony jest w pistolet pulsacyjny łatwo niszczący nasze tarcze pulsacyjne, rakiety oraz broń do walki wręcz. Ponadto ma trzy ataki specjalne - oto, jak je kontrować:

  • Ładowana wiązka laserowa - atak potężnym laserem poprzedza krótkie ładowanie. Poczekaj do ostatniej sekundy przed atakiem i wykonaj szybki unik w lewo lub prawo od błękitnej wiązki.
  • Salwa rakiet - wystrzeliwuje salwę samonaprowadzających rakiet, której można uniknąć, szybko uciekając na boki lub pionowo w górę.
  • Wybuch pulsowy - po krótkim ładowaniu Enforcer wyskakuje w powietrze i uderza w ziemię, uwalniając pulsową falę uderzeniową, której najłatwiej uniknąć wzlatując w powietrze.

AAP03 Enforcer - jak pokonać

Przeciwnik nie należy do najszybszych, więc z łatwością będziesz w stanie zapełnić jego pasek stagger przy pomocy granatnika Songbird - strzelaj z dystansu, a jeśli do napełnienia paska zostaje niewiele, to wspomagaj się ogniem ciągłym z miniguna.

Gdy tylko wróg wpadnie w stan oszołomienia, użyj całego dostępnego arsenału. Polecamy zbliżyć się na mały dystans i uderzyć ładowanym atakiem wręcz lub ich serią (jeśli nasza broń na to pozwala), a także postarać się mieć gotowy strzał z Songbirda. Generalnie zalecamy trzymać się na dystans, krążyć wokół przeciwnika i uszczuplać jego pasek stagger, a zbliżać się tylko, gdy wróg jest oszołomiony.

Warto też wykorzystać fakt, że AAP03 Enforcer rzadko wznosi się w powietrze i samemu atakować z góry. Ponadto wielu jego ataków można uniknąć, jeśli jesteśmy w powietrzu, co dodatkowo przemawia za jak najczęstszym odrywaniem się od ziemi. Walka nie ma drugiej fazy, więc cały pojedynek wygląda dość podobnie.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: IB-01 CEL 240

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także