Skip to main content

Armored Core 6 - boss: HA-T-102 Juggernaut

Jak pokonać wielki czołg.

Drugim bossem, na jakiego trafimy w Armored Core 6 jest ciężki czołg HA-T-102 Juggernaut. Jest on bardzo odporny na ataki frontalne, jednak ma jedną zasadniczą słabość, która sprawia, że walka staje się bułką z masłem.

HA-T-102 Juggernaut to wytrzymały przeciwnik, jednak w pierwszej połowie walki będzie nas wspierał partner, a sam boss jest bardzo wrażliwy na ataki z powietrza. Warto skorzystać z podwozia typu czworonóg, które pozwala bardzo długo unosić się w powietrzu niewielkim kosztem EN. Wystarczy krótko wcisnąć przycisk skoku A/krzyżyk, gdy znajdujemy się w powietrzu. Jeśli nie mamy do niego dostępu, możemy używać zwykłego wznoszenia się w powietrze.


Na tej stronie:


HA-T-102 Juggernaut - ataki i jak ich unikać

HA-T-102 Juggernaut dysponuje sześcioma atakami. Oto jak uch unikać:

Miażdżąca szarża - wróg przez chwilę kręci gąsienicami, po czym szarżuje w naszym kierunku. Aby uniknąć uderzenia, należy wykonać szybki unik w lewo lub prawo.

Szybki obrót - wróg przez chwilę kręci gąsienicami jak przed szarżą, ale zamiast atakować, obraca się wokół własnej osi. Wystarczy zachować pewien dystans i nie zbliżać się podczas ataku.

Salwa rakiet - wróg wystrzeliwuje cały rój rakiet o słabych zdolnościach naprowadzania. Należy wykonać unik w lewo lub prawo od trajektorii lecących pocisków.

Ciężkie karabiny kinetyczne - boss oddaje jednocześnie dwa strzały z obu dział kinetycznych, które szybko potrafią nas oszołomić. Aby uniknąć trafienia, należy podskoczyć i wykonać w powietrzu unik w lewo lub prawo.

Działa wybuchowe - wróg wystrzeliwuje serię trzech potężnych rakiet, co sygnalizują czerwone wskaźniki interfejsu pojawiające się przy działach. Pociski lecą w różnych kierunkach, więc obserwuj tor ich lotu i reaguj, wykonując odpowiednie uniki. Zawsze są trzy pociski wystrzeliwane z krótkimi przerwami.

Miny - (tylko druga faza walki) wróg rozrzuca za sobą miny przeciwpancerne, które po chwili wybuchają. Unikaj kontaktu z minami i nie zbliżaj się do nich, ażnie wybuchną.


HA-T-102 Juggernaut - jak pokonać

Walkę toczymy tym razem we własnym mechu, więc gorąco zachęcamy do zamontowania podwozia typu czworonóg (jesli mamy do niego dostęp) i atakowania z powietrza. Zawsze należy starać się znaleźć w powietrzu za plecami przeciwnika i unikać atakowania od frontu, które jest wyjątkowo nieskuteczne. W pierwszej fazie walki uwagę bossa skutecznie będzie odciągał nasz partner, co ułatwia zadanie.

Przeciw HA-T-102 Juggernaut bardzo skuteczne są ładunki wybuchowe oraz broń energetyczna, zatem zalecamy wyposażyć się głównie w broń tego typu. Atakujemy z powietrza i od tyłu, a gdy żółty pasek się zapełni i boss wejdzie w stan oszołomienia, używamy jak najsilniejszej broni z naszego arsenału. Dobrze sprawdzają się też ładowane ataki ostrzem plazmowym.

Gdy przeciwnik straci wystarczającą część paska życia, rozpocznie się druga faza walki. Nasz partner nas opuści i będziemy skazani na samych siebie. Strategia pozostaje taka sama, choć bez wsparcia musimy przykładać większą uwagę do uników. Należy też uważać na miny i unikać ich, gdy to tylko możliwe.


Zobacz także: Armored Core 6 - boss: AAP07 Balteus

Spis treści: Armored Core 6 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także