Metro: Exodus

Najważniejsze

Metro Exodus zaoferuje kilka zakończeń

Każdy dostanie takie, na jakie zasłużył - twierdzą deweloperzy.

Fabuła w Metro Exodus może zakończyć się na kilka sposobów, w zależności od wyborów gracza - poinformował podczas rozmowy z PlayStation Universe Huw Beynon, szef globalnej komunikacji w Deep Silver.

Metro Exodus - gameplay prezentuje walkę z mutantami na powierzchni

Dziennikarze, którzy mieli okazję sprawdzić niedawno Metro Exodus, opublikowali materiały prezentujące nowe fragmenty rozgrywki ze strzelanki osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego.

Film udostępniony przez IGN pokazuje etap toczący się na pustkowiu. Plansza jest dosyć dusza i gracz może swobodnie poruszać się po wirtualnym terenie. Co ciekawe, w pewnym momencie obszar nawiedza radioaktywna burza - wówczas trzeba założyć maskę z filtrem.

Nie zabrakło oczywiście starć z lokalnymi mutantami. Bohater dysponuje jednak ograniczonymi zasobami amunicji, więc do każdego starcia należy podchodzić ostrożnie, a w razie potrzeby atakować potwory ciosami wręcz.

Czytaj więcej...

ArtykułIle metra jest w Metro Exodus?

Jak wypada najnowsza odsłona na tle Metro 2033 i Last Light?

Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z Metro Exodus na przedpremierowym pokazie gry, który odbył się w Londynie. Z naszymi wrażeniami możecie zapoznać się tutaj. Tym razem skupiamy się na ukazaniu podobieństw i różnic najnowszej części cyklu w stosunku do poprzednich odsłon osadzonych w uniwersum stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego.

ArtykułNaziemna linia metra - graliśmy w Metro Exodus

Koleją po postapokaliptycznej Rosji.

Metro Exodus zaskakuje w wielu momentach, tak jak to robiło od samej zapowiedzi. Pierwsza informacja o powstawaniu gry pojawiła się na konferencji Microsoftu, na targach E3 w 2017 roku. Wielbiciele serii byli wniebowzięci, a sam fakt, że produkcja ukraińskiego studia 4A Games jest już na zaawansowanym etapie prac, był niemałą niespodzianką.

Metro Exodus - gameplay prezentuje nocną walkę w lesie

Dziennikarze IGN opublikowali nowy fragment rozgrywki z Metro Exodus, a także przeprowadzili rozmowę z Jonem Blochem, producentem wykonawczym gry. Materiał prezentuje podróż po tajdze.

Deweloper podkreśla, że w grze doświadczymy wszystkich pór roku, ponieważ historia rozgrywa się na przestrzeni 12 miesięcy.

Powróci Hellsing, czyli kusza znana miłośnikom cyklu. Posłużymy się różnym rodzajem strzał, które zbierzemy z pokonanych wrogów. Wideo prezentuje też personalizację broni. W dowolnym momencie możemy przywołać odpowiednie menu i zarządzać dodatkami.

Czytaj więcej...

Trailer Metro Exodus przedstawia sceny grozy

Studio 4A Games opublikowało zwiastun Metro Exodus opracowany z myślą o targach Gamescom 2018. W materiale bohater podróżuje po powierzchni, gdy zapadł już zmrok.

Nie zabrakło martwych ciał, przerażających dźwięków i innych elementów grozy. Protagonista walczy z dzikimi bestiami, ale musi także uważać na ludzkich przeciwników zamieszkujących las. Zaprezentowano też w akcji kuszę.

Metro Exodus to kolejny z serii FPS w postapokaliptycznym świecie. Twórcy wprowadzają jednak więcej swobody oraz elementy survivalu. Podobnie jak przy okazji poprzednich odsłon, w pracach nad scenariuszem bierze udział Dmitrij Głuchowski, twórca uniwersum.

Czytaj więcej...

Twórcy Metro Exodus o powodach przesunięcia premiery

Chciano uniknąć rywalizacji z Red Dead Redemption 2.

Metro Exodus miało ukazać się tegoroczną jesienią, ale premierę przesunięto na luty. W rozmowie z Eurogamerem twórcy przyznali, że decyzję podjęto nie tylko ze względu na chęć dopracowania projektu, ale też uniknięcia rywalizacji z grami pokroju Red Dead Redemption 2.

Metro: Exodus w miarę bezboleśnie przechodzi z typowo liniowej struktury poprzednich odsłon do bardziej otwartego świata i większej swobody eksploracji powierzchni. To spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno w dzisiejszych czasach zatrzymać gracza na dłużej w sandboksowym środowisku.

Metro: Exodus opóźnione

Gra ukaże się wiosną przyszłego roku.

Przedstawiciele THQ Nordic, właściciele firmy Deep Silver, poinformowali w wiadomości dla inwestorów, że premiera gry Metro: Exodus została przełożona na wiosnę 2019 roku.

Metro: Exodus zapowiedziane

Premiera w przyszłym roku.

Na konferencji firmy Microsoft w Los Angeles zapowiedziano nową odsłonę postapokaliptycznego cyklu Metro od studia 4A Games. Zaprezentowano też pierwsze fragmenty rozgrywki.