Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - sekrety i znajdźki (Jamantau): dzienniki i pocztówki

Poznaj lokalizacje poszczególnych dokumentów i kartek z widokami.

Jamantau jest liniową lokacją, do której dociera się po ucieczce z Wołgi. Podziemny bunkier jest wypełniony przeciwnikami i chociaż odwiedzane miejsca nie są zbyt rozległe, to wszechobecny mrok oraz wiele różnych elementów może nieco utrudnić odnajdowanie poszczególnych sekretów.

W sumie do znalezienia w Jamantau są następujące elementy:

  • 6 dokumentów
  • 2 pocztówki

Pamiętaj, aby zbierać je od razu przy przechodzeniu bunkra, ponieważ cofanie się do jego poszczególnych regionów będzie niemożliwe.


Kartka z dziennika 1

Po wyjściu z windy na początku etapu. Fragment dziennik leży na biurku z lewej, przed zamkniętymi drzwiami.


Pocztówka

Po dotarciu do strzelnicy, gdzie należy zapalić światło przełącznikami w żółtej skrzynce. Przeczołgaj się do sąsiedniego pomieszczenia i podnieś pocztówkę wiszącą na tarczy z prawej.


Kartka z dziennika 2

W tym samym pomieszczeniu, co powyższa pocztówka. Fragment dziennika leży na białym baniaku.


Kartka z dziennika 3

Po przejściu przez zaciemniony, wąski korytarz z dużą ilością wrogów będziesz musiał wejść na skrzynię na podwyższeniu z prawej. Po przejściu do nowej lokacji wejdź do małego pokoju w narożniku z prawej, a dokument znajdziesz z lewej strony.


Dziennik oficera 1

Po pozbyciu się silnego przeciwnika z karabinem maszynowym, trafisz na korytarz z małymi pomieszczeniami, Dokument jest w tym z prawej, w którym ciało leży na stole. Dziennik znajduje się na biurku z lewej.


Pocztówka

Tę pocztówkę znajdziesz w pomieszczeniu, gdzie ratujesz Annę. Jest na ścianie na lewo od podwójnych drzwi za dziewczyną.


Dziennik oficera 2

Po uwolnieniu Anny zaczniecie kierować się w stronę windy. Na lewo od niej jest beczka z lampką oraz kolejnym dokumentem.


Dziennik oficera 3

Po dotarciu do pułkownika i reszty grupy w centrum dowodzenia będziecie kierować się w stronę windy. Dziennik będzie leżał na beczce z lewej strony.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze