Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animator pracujący przy Metro Exodus poległ w obronie Ukrainy

Smutne wieści z frontu.

Uznany animator pracujący między innymi przy Metro Exodus oraz innych grach studia 4A Games poległ podczas obrony Ukrainy. Smutne wieści przekazał za pośrednictwem Twittera jego kolega.

Andrij »Nizrok« Korzinkin zginął podczas wykonywania misji bojowej w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy” - napisał Leonid Stepanow, były projektant 4A Games. - „Utalentowany animator, niesamowita osoba i prawdziwy bohater. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu. Wszyscy za tobą tęsknimy”.

Andrij Korzinkin odpowiadał za animacje postaci gracza w widoku z pierwszej osoby, ruchy stworzeń oraz sesje motion capture w Metro Exodus. Wcześniej zajmował się animacjami 3D w studiu Pixelation, gdzie współtworzył między innymi liczne seriale i filmy animowane.

W obliczu trwającej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wielu twórców gier z tego państwa postanowiło porzucić obowiązki zawodowe i dołączyć do walki o niepodległość swojej ojczyzny. Oprócz pracowników 4A Games, na froncie walczą też między innymi deweloperzy z Frogwares (Sherlock Holmes The Awakened) czy GSC Game World (STALKER 2).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Metro: Exodus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze