Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - Morze Kaspijskie: paliwo, baza wroga, Baron, Lato

Finałowa misja w regionie, w której docieramy do najwyższego dowódcy nafciarzy i decydujemy o losach Damira.

Po zdobyciu cysterny z wodą oraz odparciu wrogiego ataku porozmawiaj z drużyną i przygotuj się do finalnej misji. Zanim na nią wyruszysz warto odwiedzić warsztat w domku znajdującym się przy Aurorze.

Kiedy będziesz gotowy skieruj się na wschód. W miejscu zaznaczonym na mapie spotkasz Damira i Giul, stojących przy cysternie. Porozmawiaj z nimi na temat wykradzenia paliwa z wrogiej bazy. Plan będzie polegał na rozdzieleniu drużyny.

Damir i Giul skierują się w stronę głównej bramy, natomiast zadaniem bohatera będzie przedarcie się do niej przez kanały. Po rozmowie wyrusz za kompanami. Po chwili dojdziecie do kraty, którą Damir podniesie. Kiedy to nastąpi wejdź do kanałów.

Uwaga - w tej misji ponownie będziemy mieli do czynienia z niewolnikami. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby Damir kontynuował podróż w dalszej części gry, to nie możesz ich zabijać.


Przejście przez kanał i spotkanie z Baronem

Po przejściu przez pierwszą część kanału dotrzesz do miejsca z tubylcami, którzy pilnują więźniów przy pracy.

Jest tu dość ciemno, a strażnicy chodzą pojedynczo, więc nie powinieneś mieć problemów z ich cichym eliminowaniem. Przejdź przez przejście z lewej i przejdź przez korytarz z klatkami z psami - uważaj, bo kiedy się do nich zbliżysz to zaczną szczekać. Możesz się ich zawczasu pozbyć na przykład bronią z tłumikiem.

Przejdź przez pokój, a potem przez drzwi. Trafisz do kolejnej lokacji ze sporą ilością przeciwników, których możesz jednak stopniowo i po cichu eliminować. Celem jest przedostanie się do drzwi na korytarzu. Wyjdź przez nie na zewnątrz i kontynuuj, aż do Damira (1), stojącego na lokomotywie z paliwem.

Po chwili do Artema i Damira przemówi Baron, który zaprosi bohatera do twierdzy. Obejdź lokomotywę i skieruj się w jej kierunku. Wjedź windą na górę, po czym podążaj cały czas jedyną możliwą ścieżką. Po drodze możesz uratować niewolnika, którego bije jeden z nafciarzy.

W haremie możesz też zaatakować strażnika bijącego kobietę, jednak dojdzie wtedy do strzelaniny z całą załogą. Na końcu przejdź przez podwójne drzwi, dzięki czemu dotrzesz do Barona (2).

Rozpocznie się monolog, który nieoczekiwanie przerwie Giul. Po ucieczce Barona zacznij z dziewczyną odpierać wrogie ataki. Z prawej strony znajduje się ciężki karabin maszynowy, z którego możesz skorzystać.

W pewnym momencie Giul opuści bohatera, aby dostać się do zbiega. Odpieraj kolejne ataki i przygotuj się na starcie z ciężkozbrojnym wrogiem (3). Możesz ułatwić sobie walkę rzucając w niego koktajle mołotowa. Po odparciu wszystkich wrogów pojawi się Demir. Wyważ z nim zielone drzwi i obejrzyj scenkę finałową, w której Baron zginie.

W tym momencie, na podstawie podjętych wcześniej decyzji, Damir zdecyduje o zostaniu z Giul lub kontynuowaniu podróży z bohaterem i drużyną.


Lato

Po finalnej scence nad Morzem Kaspijskim, Aurora z załogą na pokładzie wyruszy w dalszą drogę. Na początek możesz wysłuchać Anny.

Po uczynieniu tego opuść przedział, a na korytarzu skieruj się w lewo. Po kilku krokach natkniesz się na przyjęcie (4) z okazji ślubu Stiepana i Katii. W jego trakcie okaże się, że Anna prawdopodobnie jest chora.

Po ataku dziewczyny udaj się do pułkownika i Katii i porozmawiaj z nimi. Następnie możesz nieco pochodzić po pociągu, a w celu rozpoczęcia kolejnego etapu podróży podejdź do mapy i wybierz kolejny cel - Tajgę.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze