Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje nowe Metro, trwają też prace nad multiplayerem

Metro Exodus trafi zaś na PS5 i Xbox Series X/S.

  • Trwają prace nad nową fabularna odsłoną serii Metro
  • W planach jest też tryb sieciowy osadzony w postapokaliptycznym uniwersum
  • Metro Exodus otrzyma ulepszenie na PS5 i Xbox Series X/S

Deep Silver poinformowało, że studio 4A Games pracuje nad kolejną grą z serii Metro. Produkcja powstaje z myślą o PC oraz PS5 i Xbox Series X/S.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat projektu. Zapewniono jednak, że tytuł zaoferuje „świetną opowieść” i skoncentruje się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Na potrzeby pozycji deweloperzy przebudują silnik graficzny i mechanizmy renderowania, by wykorzystać moc nowych konsol i zagwarantować obsługę ray tracingu.

Ogłoszono też, że równolegle trwają prace nad modułem wieloosobowym. Tryb sieciowy przygotowywany jest wspólnie ze studiem Saber Interactive. Nie zdecydowano jeszcze, czy opcja wejdzie w skład wspomnianej wyżej kolejnej części serii, czy też zostanie wydana jako osobna gra.

„Nie realizujemy multiplayera, ponieważ chcemy odhaczyć punkt na liście dostępnych funkcji lub podążyć branżowym trendem. Jako twórcy zamierzamy zaprojektować taki wariant, który będzie pasował do świata Metro” - napisano na oficjalnym blogu 4A Games.

„Zapewniamy, że cokolwiek przygotujemy, nie wpłynie negatywnie na plany związane z rozgrywką single-player. Potrzebujemy oddzielnego zespołu, skupionego wyłącznie na komponencie sieciowym i to właśnie może zagwarantować nasza współpraca z Saber. Lata doświadczeń, technologia i wiedza pomogą nam w realizacji naszych ambicji” - dodano.

To nie wszystko: zapowiedziano Metro Exodus w wersji zoptymalizowanej specjalnie pod kątem PS5 i Xbox Series X/S. Edycja na nowe konsole zaoferuje wyższą liczbę klatek na sekundę, podwyższoną rozdzielczość obrazu, skrócone czasy ładowania i obsługę ray tracingu.

Na platformy następnej generacji produkcja trafi w 2021 roku, choć dokładnego terminu na razie nie ujawniono. Nabywcy wydań PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do ulepszonej odsłony.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze