Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mocna sprzedaż Metro Exodus. Gra rozeszła się w 6 mln egzemplarzy

Produkcja napędza wyniki wydawcy.

W nowym raporcie finansowym firma Embracer Group ujawniła wyniki sprzedaży Metro Exodus.

Produkcja ukraińskiego studia 4A Games od dnia premiery w 2019 roku rozeszła się w liczbie 6 milionów egzemplarzy, co można uznać za bardzo dobry wynik. Nie podano jednak rezultatów z podziałem na platformy sprzętowe.

Jak podkreślają przedstawiciele Embracer Group, Metro Exodus to - wraz z Saints Row: The Third Remastered - jeden z popularniejszych starszych tytułów, których sprzedaż przekroczyła oczekiwania wydawcy.

W minionym kwartale tego typu pozycje były zaś głównym źródłem przychodów, które dla działu gier firmy wyniosły 3,73 milionów koron szwedzkich, co jest wzrostem aż o 175 procent względem analogicznego okresu sprzed roku.

Przypomnijmy, że Embracer Group jest właścicielem Koch Media, które z kolei jest wydawcą produkcji z serii Metro. Studio 4A Games pracuje już nad kolejną odsłoną postapokaliptycznego cyklu na motywach powieści Dmitrija Głuchowskiego.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze