Skip to main content

Twórcy Metro Exodus przyjadą na Gamescom. Przywiozą nową grę?

Nazwa studia figuruje na oficjalnej stronie targów.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ukraińskie studio 4A Games zamierza zaprezentować swoją najnowszą produkcję na zbliżających się targach Gamescom. Najprawdopodobniej chodzi o kolejną odsłonę serii Metro.

Może i zabrakło stosownej zapowiedzi ze strony twórców Metro Exodus, ale informację można uznać za oficjalna, ponieważ nazwa studia figuruje na stronie targów wśród wystawców, którzy przyjadą do niemieckiej Kolonii, by prezentować swoje najnowsze i nadchodzące produkcje. Niewielka jest szansa na powrót którejś ze starszych odsłon serii Metro, więc obecność 4A Games może sugerować, że wkrótce zobaczymy ich nową grę.

Jeszcze w lutym tego roku świat obiegły niepotwierdzone doniesienia na temat potencjalnej kontynuacji Metro Exodus, według których gra już wtedy była w pełni grywalna. Samo powstawanie postapokaliptycznej produkcji również nie jest tajemnicą, ponieważ 4A Games ogłosiło prace nad nowym projektem na swojej stronie internetowej jeszcze w 2020 roku. Deweloperzy obiecali wtedy, że gra powstaje z myślą o PC i konsolach 9. generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X/S.

Obecność 4A Games na targach Gamescom jest w zasadzie potwierdzona, więc możemy spodziewać się, że stosowna zapowiedź nowego Metro pojawi się podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 22 sierpnia. Co więcej, niewykluczone, że premiera gry odbędzie się stosunkowo krótko po ogłoszeniu - być może w pierwszym kwartale przyszłego lub nawet pod koniec bieżącego roku.

Czego możemy spodziewać się po sequelu Metro Exodus? Przede wszystkim kolejnej gry dla pojedynczego gracza z mocnym naciskiem na fabułę, a także solidnej oprawy graficznej, która prawdopodobnie będzie wyciskać siódme poty z naszego sprzętu. 4A Games wspominało o obu tych rzeczach, a także o planach całkowitego odświeżenia silnika, by w pełni wykorzystać potencjał nowych maszyn i szybkich pamięci.

Zobacz także