Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sequel Metro Exodus jest już podobno grywalny od początku do końca

Oficjalna zapowiedź powinna odbyć się niedługo.

Nową odsłonę serii Metro można już ponoć przejść od początku do końca. Zdaniem insidera Toma Hendersona, oficjalna zapowiedź gry odbędzie się w niedalekiej przyszłości.

Kontynuacja cyklu Metro od ukraińskiego studia 4A Games znajduje się na zaawansowanym etapie produkcji i jest już w pełni grywalna - podaje Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, powołując się na anonimowe źródło.

Zdaniem dziennikarza, oficjalna zapowiedź gry pozostaje kwestią czasu, a wstępnym oknem terminu premiery ma być 2024 rok. Warto zaznaczyć, że twórcy nie wystosowali w tym temacie żadnego komentarza. Na oficjalne potwierdzenie doniesień musimy więc jeszcze poczekać.

O pracach nad nowym Metro wiemy już od dłuższego czasu. Produkcję gry rozpoczęto w 2019 roku, niedługo po premierze Metro Exodus. Ostatnia odsłona cyklu zaliczyła udany debiut i zebrała w większości pozytywne oceny, co potwierdza wynik 82 punktów w serwisie Metacritic.

Przypomnijmy, że zgodnie z treścią styczniowego komunikatu od studia 4A Games, produkcja gry przebiega sprawnie, nawet mimo komplikacji wywołanych przez rosyjską inwazję. Część zespołu pracuje nad projektem bezpośrednio z Ukrainy, twórcy wierzą jednak, że doświadczenie wojny na własnej skórze sprawi, że tytuł będzie jeszcze lepszy niż wstępnie zakładano.

Wojna w Ukrainie zmusiła nas do ponownego przemyślenia, o czym powinno być następne Metro. Wszystkie tematy z gry - konflikt, władza, polityka, tyrania, opresja - są teraz częścią naszych codziennych doświadczeń. Więc przyjmujemy je i wplatamy do gry z nowymi założeniami” - napisano w komunikacie.

Read this next