Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Platige Image z nagrodą w międzynarodowym konkursie animacji - za zwiastun Metro Exodus

Trailer "Koszmar Artema".

Polskie Platige Image zdobyło nagrodę w tegorocznej edycji Animago, czyli międzynarodowego konkursu animacji, efektów specjalnych i projektów sztuki wizualnej.

Studio zwyciężyło w kategorii „najlepszy film do gry”. Jury doceniło przygotowany przez rodzimy zespół zwiastun Metro Exodus, czyli najnowszej odsłony cyklu opartego na twórczości Dmitrija Głuchowskiego.

Zatytułowany „Koszmar Artema” materiał przedstawia tytułowego bohatera trafiającego do różnych rejonów postapokaliptycznej Rosji. Nie zabrakło zarówno spokojniejszych momentów, jak i akcji, w tym dynamicznej wymiany ognia na dachu pociągu.

Co ważne, o nagrodę we wspomnianej kategorii konkursu walczyły również zwiastuny Cyberpunk 2077 i Outriders, a więc polskich gier, których trailery przygotowały odpowiednio Goodbye Kansas i Axis Animation.

Warto zaznaczyć, że Platige Image wielokrotnie współpracowało z autorami pierwszej z wymienionych produkcji. Zespół Tomka Bagińskiego stworzył między innymi animacje do poszczególnych odsłon Wiedźmina.

Źródło: Animago Awards

Następnie: Valve pracuje nad goglami rozszerzonej rzeczywistości dla Apple?

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze