Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ulepszona edycja Metro Exodus trafi na PC. Wersja konsolowa z ray tracingiem i 60 FPS

Premiera wiosną.

  • Zapowiedziano Metro Exodus Enhanced Edition na PC
  • Nowa wersja zaoferuje lepszy ray tracing i wprowadzi DLSS 2.0
  • Na next-genach gra zadziała w 4K przy 60 FPS

Deweloperzy z 4A Games zapowiedzieli, że Metro Exodus Enhanced Edition trafi przed końcem wiosny na PC. Ujawniono także, jakich ulepszeń doczeka się wersja na PS5 i Xbox Series X.

Najważniejszymi usprawnieniami w ulepszonej edycji komputerowej - dostępnej za darmo dla wszystkich, którzy już kupili podstawową grę - są ulepszony ray tracing oraz technologia DLSS 2.0, która pozwoli uzyskać o wiele lepszą płynność rozgrywki.

„To ulepszenie jest tak obszerne, że wymaga posiadania karty graficznej wspierającej ray tracing” - zaznaczyli deweloperzy, podkreślając, że nowa wersja musi być wprowadzona jako osobny produkt. „To nie jest zwykły patch” - dodają twórcy.

Udostępniono na razie tylko jeden screen z wersji PC

Wersja next-genowa otrzyma wsparcie dla 4K, ray tracingu, 60 klatek na sekundę, a nawet suwak umożliwiający zmianę szerokości pola widzenia. Nawet na Xbox Series S strzelanka ma doczekać się 60 FPS, choć przy rozdzielczości 1080p.

„Podstawowa gra i DLC będą zawierały nasze przełomowe technologie Ray Traced Global Illumination (RTGI) i Ray Traced Emissive Lighting, które zadebiutowały w dodatku The Two Colonels” - czytamy w informacji prasowej.

Pełna lista ulepszeń robi wrażenie

„Konsole nowej generacji skorzystają też z mocnego skrócenia czasu ładowania, dzięki wykorzystaniu dysków SSD, pakietów tekstur w rozdzielczości 4K i szeregu funkcji specyficznych dla danej platformy: ulepszeń dźwięku przestrzennego i poprawieniu input laga na Xbox, oraz obsługi funkcji dotykowych kontrolera Dual Sense na PlayStation 5”.

Edycja Rozszerzona na PS5 i nowych konsolach Microsoftu również będzie dostępna bezpłatnie dla posiadaczy premierowej wersji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze