Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus: Enhanced Edition na PC otrzymało wsparcie dla kontrolera PS5

Haptyka i adaptacyjne triggery.

Drobna aktualizacja Metro Exodus: Enhanced Edition na Steamie wprowadziła do gry pełną obsługę i wsparcie dla pada DualSense - kontrolera konsoli PlayStation 5.

Co ciekawe, twórcy nie pochwalili się nowymi funkcjami oficjalnie. Poinformował o tym jeden z użytkowników forum ResetEra, publikując krótki filmik prezentujący kontroler w akcji.

DualSense jest natywnie wspierany przez wersję Steam

Funkcje haptycznych wibracji pozwalają dokładniej poczuć różne akcje wykonywane przez bohatera czy odrzut broni. Z kolei dzięki adaptacyjnym triggerom, przyciski stawiają nieco większy opór podczas strzelania.

Najważniejszymi usprawnieniami w ulepszonej edycji komputerowej - dostępnej za darmo dla wszystkich na Steamie, o ile posiadają lub kupią Metro Exodus - są ulepszony ray tracing oraz technologia DLSS 2.0, która pozwoli uzyskać o wiele lepszą płynność rozgrywki.

Warto jednak zaznaczyć, że Enhanced Edition wymaga posiadania karty graficznej wspierającej ray tracing. Podstawowa wersja gry zadebiutowała w 2019 roku, ale przez rok była dostępna tylko w Epic Games Store.

Read this next