Skip to main content

Nowa odsłona Metro wciąż powstaje. Ukraińskie studio uspokaja

Udostępniono też nowe narzędzie moderskie.

Studio 4A Games opublikowało komunikat w sprawie postępów prac nad kontynuacją serii Metro. Działania nad produkcją wciąż trwają, nawet mimo utrudnień wywołanych przez rosyjską inwazję. Do rąk graczy oddano także nowe narzędzie moderskie - Exodus SDK.

Jak dowiadujemy się z najnowszego wpisu na stronie firmy, twórcy są silnie zdeterminowani dokończyć produkcję. Co prawda 4A Games to międzynarodowy zespół, jednak wielu deweloperów wciąż działa nad projektem z terytorium Ukrainy. Niezależnie od niesprzyjających okoliczności, nowe Metro ma być jeszcze lepsze niż wstępnie zakładano.

Kolejna gra Metro również zmienia się na lepsze. I to nie tylko z powodu okoliczności, w jakich się znajdujemy. Nigdy nie ukrywaliśmy faktu, że seria Metro niesie ze sobą silne polityczne i antywojenne przesłanie. Tak, zawsze chcieliśmy zapewnić rozrywkę i zanurzyć graczy w naszym postapokaliptycznym świecie, ale mieliśmy też do opowiedzenia większą historię” - czytamy w komunikacie.

Wojna w Ukrainie zmusiła nas do ponownego przemyślenia, o czym powinno być następne Metro. Wszystkie tematy z gry - konflikt, władza, polityka, tyrania, opresja - są teraz częścią naszych codziennych doświadczeń. Więc przyjmujemy je i wplatamy do gry z nowymi założeniami”.

Studio poinformowało jednocześnie o udostępnieniu nowego narzędzia moderskiego dla posiadaczy Metro Exodus. Edytor o nazwie Exodus SDK pozwoli na zarządzanie zawartością gry i tworzenie własnych, kreatywnych projektów.

Zintegrowaliśmy obsługę aplikacji Mod.io, więc zarządzanie zawartością jest naprawdę łatwe. Jeśli znasz się na skryptach wizualnych, nasz program zaoferuje masę możliwości, więc bądź kreatywny! Wraz z kilkoma etapami samouczka załączyliśmy w pełni rozpakowany poziom Metro Exodus, który możesz rozłożyć na części pierwsze za pomocą naszych narzędzi” - opisują twórcy.

Przypomnijmy, że o rozpoczęciu prac nad nowym Metro dowiedzieliśmy się już cztery lata temu. Ostatnia odsłona serii - wspomniane Metro Exodus - zadebiutowała w 2019 roku i zebrała w większości pozytywne oceny, na co wskazuje wynik 82 punktów w serwisie Metacritic. Tytuł wydano na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Read this next