Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - premiera na Steam już 15 lutego

"Dziękujemy za cierpliwość".

Firmy Deep Silver i 4A Games poinformowały, że Metro Exodus na platformie Steam ukaże się 15 lutego - równo rok po premierze w Epic Games Store.

Gra w cyfrowym sklepie Valve zadebiutuje w sobotę, a więc w dzień, w którym zazwyczaj nie pojawiają się nowe tytuły. Jak sprecyzowano, produkcja zostanie udostępniona o godzinie 18:00 czasu polskiego.

„Do wszystkich, którzy tyle czekali: dziękujemy za waszą pasję oraz cierpliwość” - napisali twórcy Metro Exodus we wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu strzelanki w serwisie Twitter.

Produkcja studia 4A Games była pierwszym dużym tytułem na czasową wyłączność Epic Games Store. Współpraca z cyfrowym sklepem autorów Fortnite wzbudziła wiele kontrowersji, zwłaszcza, że grę wycofano ze Steama na kilka tygodni przed zaplanowaną premierą.

Decyzja spotkała się z negatywną reakcją graczy. Niektórzy użytkownicy wyrazili swoje niezadowolenie, masowo wystawiając niskie oceny poprzednim dwóm częściom cyklu dostępnym na platformie Valve.

Metro Exodus osadzone jest w postapokaliptycznej Rosji. Ponownie wcielamy się w Artema, który wraz z żoną Anną wyrusza w podróż poza Moskwę. Nowością są plansze o półotwartej strukturze.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake tytułem na wyłączność PS4 do kwietnia 2021 roku

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze