Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus pojawi się na PS5 i Xbox Series X/S w czerwcu - znamy zakres ulepszeń

Poprawiona wydajność, ray tracing i inne.

  • Metro Exodus na nowych konsolach pojawi się 18 czerwca
  • Na PS5 i Xbox Series X gra zadziała w 4K i 60 FPS
  • Rozszerzona edycja dostępna jest już na PC

Deep Silver poinformowało, że ulepszona wersja Metro Exodus na PS5 i Xbox Series X/S zadebiutuje 18 czerwca. Posiadacze wydań na PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade.

Nowa edycja wprowadzi zmiany do ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, które twórcy - jak twierdzą - „kompletnie” odświeżyli. Deweloperzy przekonują, że rozwiązanie zastosowano w każdym źródle wirtualnego światła, dzięki czemu świat powinien być bogatszy w szczegóły i bardziej wiarygodny.

Poprawiono tez wydajność. Na PS5 i Xbox Series X gra zadziała w rozdzielczości 4K i stałych 60 klatkach na sekundę. Wspomnianą płynność tytuł utrzyma także na słabszym Xbox Series S, ale produkcja uruchomi się jedynie w 1080p.

Zobacz na YouTube

Na konsolach pojawi się również znana z komputerów opcja zmiany pola widzenia (tak zwanego FOV). Ponadto strzelanka skorzysta z możliwości dysków SSD, co przełoży się na znacznie skrócone czasy ładowania.

Nie zabraknie też funkcji związanych z daną platformą. Na PS5 gra obsłuży dźwięk 3D i system haptyczny kontrolera DualSense, a na Xbox Series X/S dźwięk przestrzenny (spatial audio) i zmniejszone opóźnienia w sterowaniu.

Przypomnijmy, że dzisiaj udostępniono także rozszerzoną edycję Metro Exodus na PC. Nowa wersja jest darmowa dla posiadaczy oryginału, ale do działania wymaga karty graficznej z ray tracingiem.

Read this next