Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series S może w przyszłości sprawiać problemy - twierdzi twórca Metro: Exodus

Kłopotem jest układ graficzny.

  • Twórca Metro Exodus obawia się, że wydajność Xbox Series S będzie w przyszłości problemem
  • Zmartwieniem jest układ graficzny

Przedstawiciel studia 4A Games, które odpowiada za serię gier Metro, twierdzi, że Xbox Series S - tańsza i słabsza z nowych konsol Microsoftu - może w przyszłości sprawić deweloperom problemy.

- RAM nie jest na razie dla nas kłopotem, ale wydajność karty graficznej wskazuje na trudności w przypadku przyszłych tytułów - w wywiadzie dla serwisu Wccftech mówi Oleksandr Shyshkovtsov, dyrektor techniczny zespołu, odpowiadając na pytanie o krytykowaną ilość pamięci urządzenia.

- Nasz obecny silnik zaprojektowany jest z myślą o wysokich rozdzielczościach natywnych i wysokiej płynności (…) Zmniejszenie którejkolwiek z wartości wymagałoby jeszcze większej mocy obliczeniowej, co skutkowałoby spadkami wydajności. Na razie mamy odpowiednie rozwiązanie, ale nie jestem nim usatysfakcjonowany - dodaje deweloper.

Wiele tytułów na Xbox Series S działa podobnie, jak na Xbox Series X i PS5, ale w niższych rozdzielczościach. Przykładem jest ulepszona wersja Metro Exodus, która na mocniejszych konsolach zadziała w 4K, ale na słabszym urządzeniu w 1080p.

O obawach względem tańszego modelu część deweloperów mówiło już po prezentacji. Programista z id Software przekonywał nawet, że sprzęt będzie hamował rozwój platform nowej generacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metro: Exodus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze