Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mechanika, tryb Zombie i multiplayer, a także najważniejsze informacje.

Witajcie! Przed wami poradnik do Call of Duty Modern Warfare 3, czyli wydanej w 2023 roku kontynuacji przebojowej serii Activision. Znajdziecie tu najważniejsze informacje na temat rozgrywki, a także opis przejścia wszystkich misji.

Call of Duty Modern Warfare 3 opowiada historię żołnierzy jednostki specjalnej ścigających groźnego i nieobliczalnego terrorystę, który nie cofnie się przed niczym, by wywołać globalny konflikt zbrojny.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Call of Duty Modern Warfare 3!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Mechanika i najważniejsze informacje

W tej sekcji opisujemy i wyjaśniamy najważniejsze systemy gry. Znajdziecie tu też przydatne wskazówki - zarówno dotyczące kampanii, jak i rozgrywki wieloosobowej.


Kampania - opis przejścia

W tym rozdziale znajduje się kompletna solucja, czyli opis przejścia wszystkich zadań i misji z kampanii fabularnych. Znajdziesz tam również ilustracje, które pomogą przejść najtrudniejsze fragmenty.

Otwarte misje bojowe - mapy skrzyń i broni


Multiplayer

W tej sekcji poradnika znajdziesz kluczowe wskazówki do trybu wieloosobowego. Pozwolą ci lepiej zrozumieć poszczególne apsekty multiplayera i wygrywać na polu walki.


Tryb Zombie

W tej sekcji znajdziesz wskazówki związane z dodatkowym trybem Zombie, który powraca do serii po krótkiej przerwie. Tym razem o przetrwanie zawalczymy w otwartym świecie, co wnosi do trybu sporo świeżości i zmian.


Interfejs i porady ogólne

Na początek zabawy warto poznać podstawowe elementy gry, takie jak interfejs, a także wskazówki dotyczące rozgrywki na start.

Interfejs i oznaczenia na ekranie

W trybie kampanii interfejs jest dość minimalistyczny. Na ekranie widzimy tylko najważniejsze informacje, jakie potrzebne są wyłącznie w danej chwili. W niektórych misjach mogą pojawić się dodatkowe elementy interfejsu.

  1. Minimapa - pokazuje najbliższą okolicę, a także ludzi i obiekty znajdujące się w pobliżu. Minimapa może być niedostępna w niektórych trybach;
  2. Pancerz - niebieskie paski symbolizują liczbę założonych płyt pancerza, a ikona na prawo od pasków pokazuje liczbę zapasowych płyt w ekwipunku gracza;
  3. Okno zmiany broni - wyświetla się, gdy stoimy przy nowej broni i pokazuje informacje o orężu. W przypadku zwykłych broni okno może być zastąpione prostą ikoną z nazwą uzbrojenia
  4. Wskaźnik obrażeń i zagrożeń - czerwone łuki wyświetlane na ekranie symbolizuja kierunek, z którego otrzymujemy obrażenia. Dodatkowe ikony mogą informować o dodatkowych zagrożeniach jak granaty rzucoane przez wrogów;
  5. Informacje o broni i amunicji - widzimy tu informacje o wyekwipowanej broni oraz liczbę amunicji w magazynku/w zapasie. W tym samym miejscu widzimy też liczniki granatów oraz skróty klawiszowe odpowiedzialne za dostępne w danej chwili gadżety dodatkowe, na przykład noktowizor czy lunetę taktyczną;
  6. Ulepszenie bojowe - w tym miejscu zobaczymy obecnie wybrane ulepszenie polowe (np. dron zwiadowczy, wezwanie ostrzału z powietrza) oraz skrót klawiszowy odpowiedzialny za tę funkcję.

Wskazówki na start

- Call of Duty Modern Warfare 3 to dynamiczna strzelanka skupiona na współczesnym uzbrojeniu i widowiskowej akcji. Gra prezentuje głównie realistyczne uzbrojenie oraz gadżety wojskowe, a także stosunkowo prawdopodobne scenariusze bitew, które często inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami, jednak sama gra w założeniach nigdy nie miała być realistyczna. Najważniejsza jest tu akcja i dobra zabawa.

- Gra podzielona jest na jednoosobową kampanię fabularną złożoną z 15 misji oraz multiplayer z licznymi trybami wieloosobowymi. Ukończenie kampanii nie jest wymagane do rozgrywki sieciowej, jednak przejście każdej misji fabularnej oferuje nagrody, które mogą umilić, a nawet ułatwić grę przez internet. Wśród nagród znajdziemy nie tylko skórki, ale tez broń czy nowych operatorów.

- W Call of Duty Modern Warfare 3 nie istnieje system apteczek, więc po zranieniu musimy unikać otrzymywania kolejnych obrażeń. Po chwili zdrowie naszej postaci zacznie się samoczynnie regenerować. Najlepiej znaleźć schronienie w jakimś bezpiecznym miejscu lub za osłona i poczekać kilka sekund, aż odzyskamy zdrowie.

- Ciężko opancerzeni przeciwnicy zwani kolosami mogą być trudni do pokonania, ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy zadawać im duże obrażenia przez dłuższy czas, najlepiej przy pomocy ciężkiej lub zapalającej broni. Jeśli zajdziemy kolosa od tyłu, możemy też spróbować wykonać na nim eliminację za pomocą ataku wręcz.

- Czasami, gdy skończy nam się amunicja w magazynku, szybciej będzie przełączyć się na drugą broń, niż przeładować aktualną. Jeśli do zabicia celu brakuje nam tylko kilku kul, lepiej zmienić broń, niż czekać na przeładowanie bieżącego uzbrojenia.

- Seria Call of Duty słynie z krtókiego TTK (Time To Kill, czas do zabicia), co oznacza, że do pokonania celu wystarczy zazwyczaj tylko kilka celnych trafień. W trybie sieciowym wiąże się to także z częstym umieraniem, co dotyczy zarówno nas, jak i naszych przeciwników. Stanie w miejscu to proszenie się o śmierć, więc pozostawaj w ruchu i staraj się poruszać nieprzewidywalnie.

- Na wyższych poziomach trudności jest łatwo zginąć nawet w kampanii jednoosobowej. Dobrze planuj swoje ataki i nie unikaj skradania się oraz cichej eliminacji przeciwników. NIiektóre misje jest zdecydowanie łatwiej ukończyć, kiedy zastosujemy bardziej taktyczny lub cichy styl gry.

- W otwartych misjach bojowych znajdziemy liczne skrzynie z zaopatrzeniem, Często zawierają one ulepszone bronie o specjalnych właściwościach, więc warto ich szukać. Skrzynie emitują sygnał dźwiękowy, po którym łatwo je namierzyć, jeśli nosimy słuchawki. Ponadto odblokowany sprzęt możemy później wyekwipować podczas powtarzania misji, co może ułatwić wiele otwartych zadań.

- Otwarte misje bojowe można powtarzać do woli, a odblokowany wcześniej sprzęt wybierzemy przed ponownym rozpoczęciem zadania. Odnaleziona w skrzyniach broń przenosi się pomiędzy poziomami trudności, ale nie pomiędzy różnymi misjami, więc w każdej musimy szukać wciągarek czy skrzyń z wyposażeniem na nowo.

- Jeżeli grasz na konsoli, ale masz problemy z precyzyjnym celowaniem, to pamiętaj, że gra wspiera obsługę myszki i klawiatury. Do PS5 czy Xbox Series X/S z łatwością podłączysz większość zestawów wyposażonych w złącza USB. Pamiętaj tylko, by w opcjach sterowania przestawić urządzenie do celowana z kontrolera na myszkę.

- Gra oferuje bogaty wybór ułatwień dostępu oraz opcji rozgrywki, więc warto spędzić trochę czasu na ekranie ustawień i dostosować jak najwięcej parametrów pod własne upodobania. Możemy zmienić między innymi to, jak zachowuje się celownik czy opieranie broni o osłony.

- Pamiętaj o uzupełnianiu amunicji, której zapas może szybko wyczerpać się podczas dłuższych misji. Pojemniki z amunicją znajdziemy w wielu miejscach, najczęściej tuż przed lub zaraz po sekcjach intensywnej wymiany ognia.

- Baw się dobrze! Czy w trybie solo, czy podczas gry sieciowej pamiętaj, że to tylko gra i nie ma jednego właściwego sposobu prowadzenia rozgrywki. Graj tak, aby czerpać z zabawy jak najwięcej przyjemności i nie zważaj na opinie innych. Tez masz prawo do zabawy na własnych warunkach. Pamiętaj tylko, by nie naruszać regulaminu, zachowywać się odpowiednio i nie oszukiwać, ponieważ twórcy mogą karać niesfornych graczy banem, czyli odcięciem dostępu do gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze