Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - Bezpośrednie zagrożenie: samolot, bombardowanie

Bombardowanie w Urzykistanie.

Trzynasta misja kampanii Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) zabiera nas do bazy Makarowa w Urzykistanie. Jako strzelec Kompanii Cieni będziemy osłaniać ekipę naziemną. To przyjemna misja, która pozwoli się nieco odprężyć dzięki sianiu zniszczenia z powietrza.


Na tej stronie:


Wskazówki i opis broni

Nasz samolot uzbrojony jest w trzy rodzaje uzbrojenia oraz flary, które należy wystrzelić, gdy wrogowie użyją przeciw nam rakiet ziemia-powietrze (stosowny przycisk/klawisz zostanie wtedy wyświetlony na ekranie wraz z ostrzeżeniem o nadciągającym ataku). Nasza broń to:

 1. Karabin 25 MM - szybkie pociski przeznaczone do eliminowania piechoty. Magazynek mieści zaledwie 30 nabojów, wiec najlepiej używać tej broni tylko, gdy musimy być precyzyjni lub podczas przeładowywania działek;
 2. Działko 40 MM - wybuchowe pociski o niewielkim polu rażenia. Ta broń jest najbardziej wszechstronna i najłatwiejsza w użyciu, pozwala eliminować spore grupy wrogów oraz pojazdy opancerzone. Polecamy używać głównie tej broni, choć trzeba uważać, by nie strzelać zbyt blisko sojuszników na ziemi. Magazynek mieści 10 pocisków.
 3. Rakiety - najpotężniejsza broń w naszym arsenale. Po wystrzeleniu przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad rakietą powietrze-ziemia, co pozwala precyzyjnie manewrować pociskiem do ostatnich chwil przed trafieniem. Rakiety mają ogromną siłę rażenia, więc nie powinniśmy używać ich w pobliżu sojuszników. Magazynek mieści jedną rakietę, a przeładowanie trwa bardzo długo.

Opis misji

 • Po rozpoczęciu misji musimy w pierwszej kolejności zlokalizować sojuszników.
 • Od razy spójrz w lewy dolny róg ekranu i użyj przycisku zbliżenia, aby namierzyć sojuszników.
 • Od tej pory jesteśmy odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo.
 • Pierwsza część zadania jest dość prosta - wystarczy obserwować teren z powietrza i eliminować wrogów oznaczonych na czerwono. Pilnuj sojuszników i nie pozwól wrogom ich otoczyć. Zmieniaj broń w zależności od liczby wrogów, choć najlepiej spisują się działka 40 MM.
 • Gdy sojusznicy dotrą do hangarów, niszcz cele i nie pozwól im otoczyć naszych kolegów. Nie strzelaj jednak do żadnego z hangarów (1, 2).
 • W pierwszej kolejności eliminuj przeciwników wyposażonych w wyrzutnie RPG oraz rakiety ziemia-powietrze, a także czołgi. Szczególnie groźni wrogowie zostaną oznaczeni specjalnym prostokątem.
 • W sytuacji zagrożenia pamiętaj o wystrzeleniu flar.
 • Kiedy sojusznicy przejdą do drugiego hangaru, czeka nas znacznie więcej strzelania. Priorytetem powinny być czołgi, wrogowie uzbrojeni w rakiety oraz pojazdy i śmigłowce wroga. Nie atakuj hangaru, dopóki sojusznicy go nie opuszczą.
 • Używaj rakiet do niszczenia czołgów oraz dużych grup wrogów.
 • Po intensywnym bombardowaniu poczekaj, aż sojusznicy opuszcza hangar, a następnie zniszcz budynek za pomocą rakiety.

Po tym misja dobiegnie końca i będziemy mogli obejrzeć scenkę przerywnikową. Następna misja pozwoli nam odwiedzić Londyn i będzie już znacznie bardziej tradycyjnym zadaniem.

Następnie: Call of Duty Modern Warfare 3 - Koń trojański: Londyn, hakerka, kamery

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, solucja

Poprzednio: Call of Duty Modern Warfare 3 - Tama Gora: ukryte bomby, rozbrajanie

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze