Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - czy jest w Game Pass

Czy nowe Call of Duty jest dostępne w subskrypcji Microsoftu.

Producent konsol Xbox, czyli firma Microsoft przejęła Activision Blizzard, czyli właściciela marki Call of Duty. W związku z tym zrodziły się pytania o to, czy w Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) zagramy w ramach usługi Game pass. Na tej stronie odpowiadamy na to pytanie.


Microsoft słynie z kupowania licznych studiów deweloperskich, jednak przejęcie Activision Blizzard zdecydowanie należy do największych transakcji tego typu. Wartość operacji wyniosła około 69 miliardów dolarów, a za tę cenę Microsoft nabył wszystkie zespoły oraz marki należące do Activision. Wkrótce wszystkie gry tego wydawcy trafią do subskrypcji Game Pass.

Niestety, Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) nie będzie dostępne w ramach subskrypcji Game Pass w dniu premiery. Ze względu na warunki, które Microsoft zobowiązał się wypełnić w związku z przejęciem Activision, najnowsze produkcje tego wydawcy nie będą udostępniane w ramach abonamentu przez bliżej nieokreślony czas. Gra zasili bibliotekę Game Passa najwcześniej w 2024 roku.

To samo tyczy się zresztą pozostałych tytułów Activision, które dodawane będą do Game Passa stopniowo na przestrzeni całego 2024 roku. Możemy spodziewać się, że w pierwszej kolejności abonenci otrzymają dostęp do starszych produkcji pokroju Call of Duty Black Ops Cold War czy Diablo 3, zaś nowsze produkcje udostępnione zostaną w późniejszym terminie.

Trudno też stwierdzić, jak sytuacja będzie kształtowała się w przyszłości. Z jednej strony Microsoft słynie z dodawania swoich gier do usługi w dniu premiery, z drugiej strony możliwe jednak, że w przypadku tak potężnej marki jak Call of Duty zastosowany zostanie inny schemat, na przykład gry będą debiutowały w tradycyjny sposób, a do Game Passa dodawane będą z pewnym opóźnieniem.

Zobacz także: Call of Duty Modern Warfare 3 - długość kampanii, ile godzin

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze