Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - Zombie: eksfiltracja i ewakuacja, ucieczka z mapy

Jak wydostać się z mapy helikopterem.

Gdy już opanujesz podstawy trybu Zombie w Call of Duty Modern Warfare 3 (2023), możesz wyruszać na misję, a każda udana misja kończy się eksfiltracją, czyli ucieczką z mapy wraz z całym zdobytym ekwipunkiem. Na tej stronie omawiamy ten podstawowy aspekt trybu.

Próby eksfiltracji możesz dokonać w dowolnej chwili, choć pierwsze punkty eksfiltracyjne pojawiają się 2 minuty od startu meczu. Aby uciec z mapy, kieruj się w stronę ikony wyjścia [1] - najlepiej oczywiście ją zaznaczyć.

Na miejscu w okolicach zielonego dymu skorzystaj z opcji Wezwij śmigłowiec ewakuacyjny. Czas od wezwania do przylotu śmigłowca wynosi minutę - przez tę minutę musicie bronić się przed kolejnymi falami zombie. Będzie ich naprawdę dużo, dlatego rozpoczęcie eksfiltracji ostatkiem sił, bez amunicji i pancerza, nie jest najlepszym pomysłem.

Gdy śmigłowiec przyleci, musisz się fizycznie znaleźć na jego pokłdzie - czyli wejść przez rampę z tyłu lub przez boczne wejścia. Śmigłowiec będzie jeszcze przez chwilę szykował się do startu, a w tym czasie wciąż musisz bronić się przed zombie - część z nich będzie próbowała wejść na pokład.

Wszystkie przedmioty, z którymi udało ci się dokonać eksfiltracji, trafią do twojego ekwipunku i będziesz z nich mógł skorzystać w kolejnych meczach.

Ważne informacje o eksfiltracji:

  • Nie ma znaczenia, kto wezwie helikopter ewakuacyjny. Może być to nie tylko członek twojej drużyny, ale nawet zupełnie inna ekipa. Helikopter nie przynależy do żadnego zespołu - każdy może z niego skorzystać (tym bardziej że Zombie nie obsługuje PvP, więc gracze nie mogą się zranić).
  • Nie zdziw się, jeśli wśród grupy graczy zebranych przy punkcie ewakuacyjnym będziesz jedynym, który wsiądzie potem na pokład, a reszta zostanie na mapie, wciąż walcząc z zombie. Niestety nie jest tak, że ci gracze pomogli ci wydostać się z mapy z dobroci serca - po prostu korzystają z metody na szybkie pieniądze, która polega na wzywaniu helikoptera, ale nie wsiadaniu do niego, zamiast tego zarabiając na odpieraniu kolejnych fal zombie.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze