Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - najlepsze bronie

Aktualna meta.

Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) oferuje całe zatrzęsienie broni i choć w teorii każda z nich powinna zachowywać balans, to można wyróżnić egzemplarze, które sprawdzają się lepiej od innych. Na tej stronie omawiamy metę Modern Warfare 3, czyli najlepsze bronie w grze.

Poniżej propozycje, które są wypadkową zarówno naszych doświadczeń, jak i opinii fanów serii w sieci. W każdym przypadku omawiamy, co czyni daną broń wyjątkową, abyś z odpowiednią wiedzą wkroczył na pole walki.


Najlepsza broń w Modern Warfare 3, czyli aktualna meta

MCW (karabin szturmowy)

Gracze - w tym my - są zgodni. Karabin szturmowy MCW to aktualnie najlepsza broń w Modern Warfare 3, która powinna podpasować większości graczom. Może się pochwalić imponującą elastycznością i wielozadaniowością, bo po dobraniu odpowiednich dodatków sprawdza się zarówno przy bliskim kontakcie, jak i dłuższym dystansie. Najlepiej jednak używać jej jako broni średniodystansowej.

Gdy dobierzesz do niego kilka dodatków eliminujących odrzut, MCW strzela jak broń laserowa, w ogóle nie „kopiąc” w górę i pozwalając prowadzić bardzo precyzyjny ostrzał. Możesz też jednak postawić na bliski dystans, bo karabin cechuje się niezłą szybkostrzelnością i mobilnością.


Striker (pistolet maszynowy)

Nawet jeśli jeszcze nie masz tej broni w swoim arsenale, to jej nazwa zapewne jest ci znana - trudno znaleźć mecz w Modern Warfare 3, w którym spora część graczy nie biega właśnie ze Strikerem w ekwipunku. Nie ma się co dziwić - to po prostu najlepszy pistolet maszynowy w grze.

Striker może się pochwalić imponującą mocą obalającą, czyli wypadkową obrażeń i szybkostrzelności. Jednym słowem, rozrywa wrogów na strzępy, zanim zorientują się, co się dzieje. Ta broń jest jednak najlepsza na bliskim i średnim dystansie, a dodatkami należy raczej podkreślić tę specjalizację. Walka na dalekim dystansie nie będzie tak skuteczna, szczególnie po nerfie, który ta broń dostała po becie gry.


AMR9 (pistolet maszynowy)

AMR9 to SMG z potencjałem na wydajność dystansową karabinu szturmowego. Dużym minusem jest to, że odblokowuje się dopiero na 55. poziomie, więc potrzeba sporo grindu. Jeśli jednak nie brakuje ci cierpliwości, warto spędzić czas na odblokowanie, bo ta broń ma najlepsze statystyki obrażeń i zasięgu wśród wszystkich pistoletów maszynowych.

Gracze z agresywnym stylem gry powinni się jednak zastanowić, czy Striker nie będzie lepszym wyborem, bo AMR9 ustępuje mu w kwestii mobilności. AMR9 sprawdzi się lepiej na średnim dystansie.


SVA 545 (karabin szturmowy)

SVA 545 ma kilka mocnych atutów, wśród których można wyróżnić wygodny podstawowy celownik (dzięki czemu nie musisz zakładać własnego) i fakt, że to pierwszy karabin szturmowy, który odblokujesz. Biorąc pod uwagę ten drugi fakt, potęga SVA 545 może cię zaskoczyć.

Ta broń ma też dość nietypową cechę zwaną Hyper-Burst, która sprawia, że pierwsze dwa strzały w serii wystrzeliwane są bardzo szybko, co - jeśli jesteś w stanie szybko przecelować we wroga - ma potencjał na zadanie bardzo dużych początkowych obrażeń.


WSP SWARM (pistolet maszynowy)

WSP działa tak, jak owad, os którego pochodzi nazwa tego modelu, czyli osa - żądli szybko i boleśnie. Ten niepozorny pistolet maszynowy jest idealną bronią wszystkich graczy, którzy lubią zakradać się za linię wroga i eliminować kolejne cele w mgnieniu oka.

Jeśli chcesz przetestować potencjał tej broni, jest na to prosty sposób: wybierz jedną z klas domyślnych, a dokładniej Infiltratora, który jest wyposażony właśnie w WSP ze świetnymi dodatkami. Jeśli chcesz mieć własną klasę z WSP, powinieneś dążyć do odtworzenia buildu z Infiltratora. Oznacza to kilka dodatków zmniejszających odrzut, przede wszystkim pionowy chwyt.


BAS-B (karabin bojowy)

Dotychczasowe propozycje z listy to bronie idealne do walki na średnim i bliskim dystansie, natomiast BAS-B będzie doskonałym karabinem automatycznym dla graczy, którzy wolą się trzymać nieco dalej od wrogów. Mniejszą szybkostrzelność i mobilność nadrabia on bowiem obrażeniami i skutecznym zasięgiem.

Na dłuższym dystansie warto rozważyć włączenie pojedynczego trybu ostrzału, co pozwoli lepiej wyławiać głowy wrogów z horyzontu (szczególnie w połączeniu z celownikiem z lekkim powiększeniem). Jak zazwyczaj z dodatkami bywa, kluczowe będą te, które zmniejszają odrzut.


Holger 556 (karabin szturmowy)

Ten karabin jest prawdopodobnie najlepszą propozycją dla nieco mniej doświadczonych graczy, którzy szukają niezawodnej i łatwej w kontroli broni na średni i długi dystans.

Imponujące statystyki obrażeń i zasięgu robią wrażenie już na start, ale, standardowo, warto nieco ograniczyć pionowy odrzut.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze