Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - jak grać w Zombie, porady na start i zasady trybu

Co robić, gdy znajdziesz się na mapie.

Obok kampanii i klasycznego multiplayera, Zombie to jeden z głównych trybów zabawy w Call of Duty Modern Warfare 3 (2023). Działa on jednak zupełnie inaczej niż we wcześniejszych odsłonach serii. Przede wszystkim rozgrywa się w otwartym świecie, ale różnic jest znacznie więcej.

Na tej stronie dowiesz się, co robić, kiedy już trafisz na mapę w trybie Zombie i jak z powodzeniem dokonać eksfiltracji.


Na tej stronie:


O co chodzi w trybie Zombie w Modern Warfare 3

Tryb Zombie w MW3 jest dość podobny do DMZ z Modern Warfare 2. Wraz z dwójką sojuszników trafiasz na otwartą mapę umiejscowioną w fikcyjnym państwie Urzykistan, a waszym zadaniem jest wyniesienie jak największej ilości wartościowych przedmotów i eksfiltracja.

Mapa jest przepełniona różnymi rodzajami zombie, przy czym im bliżej środka, tym rośnie poziom trudności. Poziomy są jednak tylko 3 - oznaczone przez 3 strefy na mapie.

W każdej chwili możesz podjąć próbę eksfiltracji, udając się do dowolnego punktu oznaczonego ikoną wyjścia i wzywając helikopter ewakuacyjny. W ten sposób zachowasz wszystko, co udało ci się wynieść z mapy.

 • Z mapy wynosimy rzeczy po to, by móc ich używać w kolejnych rozgrywkach
 • Jeśli zginiesz, stracisz wszystko, co miałeś w ekwipunku - wliczając w to przedmioty, które zabrałeś ze sobą na mecz, jak i przedmioty, które znalazłeś na mapie podczas rozgrywki. Wyjątek stanowi broń z zabezpieczonego slotu oraz niektóre permanentne przedmioty
 • Możesz mieć maksymalnie trzy postacie, a każda z nich ma własny ekwipunek, którymi się nie dzielą. Postaciami zarządzasz w zakładce Grupa uderzeniowa

W trybie Zombie na mapie możesz spotkać inne oddziały graczy, jednak nie jest to tryb PvP, więc gracze nie mogą się zranić. Przeciwników stanowią tylko zombie oraz najemnicy, czyli żołnierze kierowani przez sztuczną inteligencję.


Jak grać w Zombie, co robić na mapie

Trafiłeś na mapę, ale jesteś zagubiony i nie wiesz, co robić? Gra niezbyt dobrze tłumaczy zasady trybu Zombie, więc spieszymy z wyjaśnieniami.

Esencja i jak ją zdobywać

Twoim głównym zadaniem w trybie Zombie jest zbieranie Esencji, która jest potrzebna do kupowania mocniejszych broni oraz ulepszania broni. Esencja to po prostu waluta - jest oznaczona złotą ikoną Z.

Główną metodą zdobywania Esencji jest realizowanie kontraktów, oznaczonych niebieskimi ikonami na mapie. To po prostu krótkie misje, które zazwyczaj opierają się na walce z hordami zombie.

Podczas gry znajdziesz na mapie mnóstwo skrzynek, toreb, szafek itp. - oprócz przedmotów bojowych znajdują się w nich także różne kosztowności. Możesz je sprzedać w Stacjach zaopatrzeniowych (oznaczonych ikoną wózka sklepowego), by otrzymać Esencję. Natomiast jeśli dokonasz eksfiltracji z takimi przedmiotami w ekwipunku, zostaną one zamienione na PD, a także skrócą czas odnowienia broni w zabezpieczonych slotach.

Nowe i lepsze bronie

Zwykłe bronie możesz znaleźć w zwykłych skrzynkach czy torbach, ale twoim głównym celem jest uzyskanie potężnych egzemplarzy. Żeby je zdobyć, rozglądaj się za Mocnym uderzeniem, Zakupem ze ściany i Tajemniczą skrzynką.

 • Mocne uderzenie pozwala ci wzmocnić wybraną broń w zamian za Esencję. W jednej strefie można wykonać jedno ulepszenie - i właśnie kiedy już ulepszysz broń, jesteś gotowy, by udać się do kolejnej strefy, bliżej środka. Bez ulepszenia będzie ci bardzo ciężko w kolejnej strefie
 • Zakup ze ściany pozwala kupić wskazaną broń za Esencję. Nie są to może najlepsze egzemplarze, ale na pewno mają niezłą jakość
 • Tajemnicza skrzynka pozwala ci wyslosować potężną broń za niewielką opłatą. Cena jest kusząca, ale minusem jest to, że nie wiesz, co ci wypadnie
Zakup ze ściany

Pamiętaj, że po eksfiltracji wszystkie bronie tracą swoje poziomy rzadkości oraz ulepszenia z „Mocnych uderzeń”, więc nie ulepszaj broni, których nie zamierzasz używać w danym meczu.

Zdobycze i Schematy

Przedmiotami, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę, są Zdobycze i Schematy. Zdobycze to jednorazowe przedmioty, które zapewniają potężne bonusy. Otrzymasz je w zamian za realizację kontraktów lub w maszynach z atutami.

Jeśli chodzi o Zdobycze, to masz wybór: możesz ich albo użyć w danym meczu, albo uciec z nimi z mapy i zachować w ekwipunku - a potem zabrać ze sobą na wybraną rozgrywkę. Aby zabrać Zdobycze na misję, przed rozgrywką wejdź w plecak, a potem w Skrytkę Zdobyczy.

Schematy są jeszcze bardziej wartościowe, bo jeśli dokonasz eksfiltracji z nimi w plecaku, to będziesz mógł wytwarzać wybrane Zdobycze. To spore ułatwienie, ale jest jednak haczyk: po wytworzeniu Zdobyczy ze Schematu następuje cooldown, a więc musisz odczekać wybraną ilość czasu, zanim będziesz mógł to powtórzyć.

Schematy są więc jedną z niewielu rzeczy w trybie Zombie, które pozwalają ci - w pewnym stopniu - na stałe wzmocnić potencjał bojowy twojej postaci. Aby wytwarzać rzeczy ze Schematów, wejdź w kategorię wytwarzanie ze Schematów.

Porady ogólne

Na koniec garść porad, które pomogą ci lepiej odnaleźć się w Urzykistanie pełnym zombie.

 • Aby poprawnie grać w tryb Zombie w Modern Warfare 3, kluczowe jest zrozumienie zasad odnośnie broni z kontrabandy i broni z zabezpieczonych slotów. Działa to identycznie jak w DMZ z Modern Warfare 2, więc odsyłamy do odpowiedniej strony.
 • Trzymaj się kompanów. Łatwo dać się tutaj zaskoczyć grupie zombie i pozostać bezbronnym. Członkowie składu mogą cię przywrócić do zdrowia, ale jeśli są daleko, mogą nie zdążyć ci pomóc.
 • Bronie z dużymi magazynkami to dobry pomysł. Konieczność przeładowania w nieodpowiednim momencie może być problemem w trybie Zombie, więc zabieranie na misję karabinów szturmowych ze zmodyfikowanymi magazynkami oraz lekkich karabinów maszynowych sprawdzi się doskonale.
 • Pamiętaj o ulepszeniu polowym. Gdy jest gotowe, możesz je aktywować przyciskiem X na PC lub kombinacją L1+R1 na kontrolerze. To specjalna moc, która może ci uratować skórę w opałach.
 • W trybie zombie masz możliwość przełączania się między kamerą FPP a TPP. Możesz to zrobić, przytrzymując strzałkę w dół na kontrolerze.
 • Bez mocnych broni nie kieruj się w sam środek mapy. Czekają cię tam bardzo wymgające zagrożenia, więc na spokojnie eksploruj zewnętrzną i środkową strefę i dokonuj eksfiltracji z mocnymi przedmiotami - a dopiero potem zmierzaj w sam środek piekła.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze