Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - perki: kamizelki, rękawice, buty i sprzęt

Jak działają i które wybrać.

Perki działają w Call of Duty Modern Warfare 3 (2023) zupełnie inaczej niż w poprzednich odsłonach serii. Nie wybieramy ich osobno, bo są przypisane do elementów wyposażenia: kamizelek, rękawic, butów i sprzętu.

Na tej stronie podpowiemy ci, jak działają perki, gdzie się je wybiera oraz które kamizelki, rękawice, buty i sprzęt są najlepsze.


Na tej stronie:


Perki w CoD Modern Warfare 3

Modern Warfare 3 nie ma osobnego menu wyboru perków. Zamiast tego, edytując wyposażenie wybierasz kamizelki, rękawice, buty i sprzęt - a każdy z tych elementów wyposażenia wiąże się z własnymi perkami.

Wejdź do zakładki Uzbrojenie, a potem wybierz zestaw do edycji lub stwórz nowy. Właśnie tutaj wybierzesz kamizelkę [1], a także rękawice, buty i sprzęt [2]. Jest też sporo innych rzeczy, ale tylko te wspomniane wiążą się z perkami.

Przeglądając dostępne elementy wyposażenia, czytaj ich opisy - to właśnie tam znajdziesz informacje o perkach:

Tak jak wszystkie inne elementy wyposażenia w Modern Warfare 3, tak i te związane z perkami trzeba czasami odblokować. Jeśli nie są dostępne, wskaż je, żeby dowiedzieć się, na którym poziomie się odblokowują.

Poniżej przechodzimy do bardziej szczegółowego opisu kamizelek, rękawic, butów i sprzętu.


Jak działają kamizelki i które są najlepsze

Kamizelki to najciekawszy element wyposażenia związany z perkami. Każda z nich zapewnia nie tylko wybrane perki, ale wpływa też na to, ile granatów i sprzętu możesz przenosić.

Perki przypisane do konkretnej kamizelki (3) znajdziesz w jej opisie. Zwróć też uwagę, jak zmienia się rozkład wyposażenia: przykładowo kamizelka inżyniera zapewnia dwa granaty taktyczne, nie pozwala mieć żadnego granatu ofensywnego, a ponadto pozwala mieć dwie sztuki sprzętu (4).

Najlepsze kamizelki:

 • Przesadna kamizelka - pozwala przekładować broń w trakcie sprintu i szybciej zmieniać broń. Najważniejszy jest jednak ten pierwszy perk. To właśnie on pozwala ci pozostać w ciągłym ruchu i być trudnym celem.
 • Kamizelka strzelca - szybsze przeładowanie i start z pełną amunicją. Szybsze przeładowanie sprawia, że jesteś gotowy do kontynuowania walki w mgnieniu oka.

Jak działają rękawice i które są najlepsze

Każdy typ rękawic ma przypisany jeden perk, który mocno wpływa jednak na rozgrywkę i styl gry. Rekawice najlepiej dobrać biorąc pod uwagę wyposażoną broń i to, czy trzymasz się z dala od zatłoczonych miejsc, czy wskakujesz w sam środek walki.

Najlepsze rękawice:

 • Rękawice łupieżcy - pozwalają zbierać amunicję i noże do rzucania z martwych przeciwników. Dobre dla agresywnych i doświadczonych graczy, którym często kończy się amunicja w broni - oraz dla fanów noży do rzucania.
 • Rękawice komandosa - umożliwiają przeładowanie w trakcie sprintu. Potężna broń wszystkich agresywnych zawodników.
 • Rękawice strzelca wyborowego - zmniejszają kołysanie broni w trakcie celowania. Idealne dla snajperów.
 • Rękawice szturmowe - zwiększają celność i szybkość celowania podczas skoku. Kolejny świetny wybór dla agresywnych i ruchliwych graczy, którzy lubią zaskakiwać oponentów.

Jak działają buty i które są najlepsze

Buty to wyposażenie w działaniu przypominające rękawice, dlatego powinny one współgrać z wybranymi przez ciebie rękawicami.

Najlepsze buty:

 • Stuptuty - pozwalają na precyzyjne celowanie podczas wślizgu i zwiększają jego zasięg. Przyspieszają zmianę postawy oraz zwiększają prędkość ruchu podczas kucania. Doskonałe dla graczy, którzy lubią wykonywać wślizgi.
 • Buty prześladowcy - zwiększają prelędkość ruchów na boki przy celowaniu. Tzw. strafe'owanie, czyli właśnie poruszanie się na bok w kontrakcie z wrogiem, to taktyka, z której powinien korzystać każdy gracz. Te buty sprawiają, że będziesz wygrywał więcej starć jeden na jednego, twarzą w twarz.
 • Ciche buty - wygłuszają dźwięk kroków. Prawdopodobnie najlepszy wybór dla wszystkich graczy, którzy nie są snajperami. Dzięki tym butom jesteś niesłyszalny dla wrogów, co znacząco ułatwia ich zaskoczenie.

Jak działa sprzęt i który jest najlepszy

Wachlarz sprzętu do wyboru jest zdecydowanie najszerszy wśród wszystkich typów wyposażeń związanych z perkami. Są to najróżniejsze urządzenia lub elementy ubioru, które zapewniają ci przydatne zdolności - prawdopodobnie najprzydatniejsze ze wszystkich perków. Możesz mieć do wyboru jeden lub dwa sprzęty, w zależności od tego, którą wybrałeś kamizelkę.

Najlepszy sprzęt:

 • Obicie sapera - zmniejsza obrażenia od materiałów wybuchowych i ognia. Wydaje się średnio interesujące, ale granaty w Modern Warfare 3 to całkiem potężna broń.
 • System łączności - obniża koszt killstreaków o jedno zabójstwo lub o 125 punktów. Doskonałe szczególnie dla nieco mniej doświadczonych graczy, by pomóc im w szybszym zdobyciu nagród za serię zabójstw.
 • Słuchawki kostne - lepiej słyszysz wrogie wystrzały i kroki. Jeśli mocno polegasz na słuchu, to będzie jeden z najlepszych wyborów.
 • Kabura na magazynek - zwiększa prędkość przeładowania. Jeśli nie masz tego perku z innego rodzaju wyposażenia, a chciałbyś go mieć, to kabura nada się idealnie.
 • Latarka ultrafioletowa - pokazuje świeże ślady wroga. Doskonałe dla agresywnych tropicieli.
 • Strój maskujący - podczas ruchu uniemożliwia wykrycie przez BSP, wrogie raday i czujniki pulsu. Dobre dla snajperów i graczy, którzy wolą ulokować się w jednym miejscu i je patrolować.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze